31Ağustos

Turkcell Avans TL Uygulaması

Turkcell, abonelerine Avans TL adını verdiği bir hizmet sunuyor. Faturasız hat kullanan aboneler öyle veya böyle bir şekilde bakiyesindeki TL’nin bitmesi ile karşı karşıya kalabilirler. Tabi her zaman anında hattımıza TL yüklememiz mümkün olmayabiliyor. İşte bu gibi durumlar için Turkcell, abonelerine avans olarak ek 8 TL veriyor.

Telefonla konuşurken, mesajlaşırken iletişiminizin kesilmemesi için hattınızda yüklü TL’leriniz bitse bile devreye avans TL’leriniz giriyor. Fazladan 8 TL’ye kadar avans TL’lerinizi kullanabilirsiniz.

*123# tuşlamasından öğrenebildiğimiz bakiyemizde; bakiyemizin bitmesinin ardından avans TL’ler kullanımımıza göre eksi sayılarla ifade edilir. Avans TL uygulaması için Turkcell kullanıcıları ek bir ücret ödemezler. Abonelerin kullandıkları avans TL’ler bir sonraki TL yüklemelerinde hesaplarından düşer.

Avans TL’nin İptali

Eğer avans TL uygulamasından yararlanmak istemiyorsanız; bakiyem eksilere düşmesin diyorsanız bunu hattınızda iptal edebilirsiniz. Avans TL uygulamasının iptali için telefonunuzdan *166*3# tuşlamasını kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra tekrar aktif hale getirmek için *166*4# tuşlamasını kullanmanız yeterli.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  • selma koçak
  • 22 Ağustos 2013

  eksilerimi açmak istiyorum

  • emre izci
  • 6 Aralık 2013

  avans TL servisi yeni aboneliğine kapatılmıştır,giriş talebiniz gerçekleştirilememektedir

   • Enes Yılmaz
   • 29 Nisan 2014

   Aynen Kardeşim Olmuyo Sen Açtınmı ? Sölesen Bana az

 1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın