01Eylül

Günlük Hayatınıza Pratik Öneriler!

Sarı Saçlar

Sarı saçlıysanız, diğer saç tiplerine göre çok daha kolay yağlanan bir saç yapısına sahip olursunuz. Sarışınlar kumrallara veya kızıllara göre daha fazla saç teline sahiptir. Her saç teli bir yağ bezine bağlı olduğu için de doğal olarak daha fazla yağlanır. Yağlı saçlar için özel olarak formüle edilmiş bir şampuan ile probleminiz için çözüm bulabilirsiniz. Sarı saçlar biraz uğraştırıcı olsa da, oldukça güzel bir görüntüye sahiptir.

Çıkmamış Sivilce

Eğer çıkmaya yüz tutmuş bir sivilceniz varsa, sıcak-soğuk tekniğini uygulayabilirsiniz. Bir kulak temizleme pamuğunu sıcak suyun altında tutun. Ardından sivilcenizin üzerine hafifçe bastırıp üçe kadar sayın. Isı, bakteriyi cilt yüzeyine çekerek gözeneği yumuşatacaktır. Bir sonraki adım, içerisinde salisilik asit bulunan sivilce karşıtı bakım jelinizi uygulamak olacak. İz kalmasını engellemek için sivilcenize kesinlikle dokunmayın.

Siyah Noktalar

Siyah noktalar ve cilt parlaması o kadar sinir bozucudur ki kendinize olan güveninizin bile azalmasına sebep olabilir. Bu problemleri engellemek için salisilik asit içeren ve gözenekleri derinlemesine temizleyen bir ürün kullanmanızda fayda var. Son zamanlarda bayanların favori cilt temizleyici ürünü olan L’oreal’in yeni serisi Pure Zone, arındırıcı başlığı sayesinde tam istediğiniz gibi bir fonksiyona sahiptir. Sahip olduğu nodüllerle cildi hızlı bir şekilde temizleyen başlık, anti-bakteriyel özelliği ile de temiz ve daha mat bir cilde kavuşmanızı sağlamayı hedefliyor.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın