31Ağustos

Dövmenizi Makyajla Gizleyin

Günümüzde birçok bayanın dövme tutkusu olduğu bilinen bir gerçek. Günlük hayatta sergilemekten çekinmeyeceğiniz dövmelerinizi, özel bir davette gizlemeniz gerekebilir. Resmi ilişkilerin ve resmi bir atmosferin hakim olduğu ortamlarda giydiğiniz abiye bir elbiseyi dövmenizi saklayarak tercih edebilirsiniz. Dövmenizi sergilemek istediğiniz zamanlar çoğunlukta olsa da, kimi zaman dövmenizi gizlemeye de ihtiyaç duyabilirsiniz. Kusursuz bir makyaj tekniği uygulayarak gizleyeceğiniz dövmeleriniz için en pratik çözüm yollarını yazıda bulabilirsiniz. 

Ünlülerin makyaj uzmanı Glenn Marziali, dövmenizi makyajla gizleme işlemine başlamadan önce dövmenizin üzerini tonik ile temizlemenizi öneriyor, çünkü yağsız bir yüzey makyajı çok daha iyi tutacaktır. Sonrasında ilk olarak dövmenizin üzerine ten renginize uyan fırçalı bir kapatıcı uygulayın.  Bu tür işlemleri parmakla yapmak, kapatıcının renginin azalmasına neden olabilir. Fırça yardımıyla uyguladığınız kapatıcının fazlasını sünger yardımı ile dağıtabilirsiniz. Sonrasında dairesel hareketlerle dövmenin üzerine sprey fondöten uygulayabilirsiniz. Orta kapatıcılıkta bir ürünü renkli dövmeleri kapatmakta kullanabilirsiniz. Etkili ve belirgin dövmelerde ise yoğun kapatıcılık etkisi olan bir fondöten tercih edebilirsiniz.

Hafif formüllü bir sprey, kapatıcılık etkisini arttırırken kalıp gibi belirgin bir görünüm oluşmasını da önleyecektir. Son olarak kabarık bir fırça kullanarak dövmenin üzerine ileri geri hareketlerle pudra uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız pudra ile dövmenin makyajını sabitleyebilirsiniz. Yapacağınız bu tür işlemlerle doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Yoğun pigmentli kapatıcı ürünler en koyu dövmelerde bile etkili bir görünüm kazandıracaktır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın