Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
29Ağustos

Stiliniz İçin Uygun Reçete!

Turkuaz Havası

Turkuaz renkli ürünlerle kozmetik çantanıza tazelik ve ferahlık katarak, yazın sıcak günlerine meydan okuyabilirsiniz. Güneş sonrası vücut sütünden duş jeline, günlük bakım jelinden parfümünüze kadar bulabileceğiniz turkuaz rengi, hem ferahlığı hem de görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Melekler Gibi

Victoria’s Secret’in favori modellerinden birisi olan Alessandra Ambrosio’nun sade fakat göz alıcı makyajını uygulayarak, siz de dikkat çekici ve zarif görünebilirsiniz. Dior, Bobbi Brown gibi dünyaca ünlü markaları kullanan yıldız, uyguladığı hafif parlatıcılar ve etkili maskaralarla güzelliğine güzellik katıyor.

Esmer Güzellik

Hızlı ve kolay bronzlaşan bir teniniz varsa, güneş ürünlerini çok yüksek korumalılar arasından seçmenize gerek olmayabilir. Bronzluğunuza vurgu yapacak renkli koruyucular da kozmetik çantanızda bulunacak ürünler arasında. Tercihlerinizi yaparken, yağsız ve cildiniz üzerinde tabaka oluşturmayan seçeneklere rahatlıkla yönelebilirsiniz. Ayrıca suya dayanıklı makyaj ürünleri de yaz aylarında hayatınızı kurtaracak.

Hassas Ciltler

Güneşe çıkarken dikkatli olması gereken hassas ciltler, tam koruma sağlayan yüksek faktörlü güneş ürünlerini seçerek, olası cilt reaksiyonlarından kendilerini koruyabilirler. Bu tip cilde sahip olanlar, sadece plaj zamanı değil, şehir hayatında da güneş koruması içeren makyaj ürünleri kullanarak, oluşabilecek güneş hassasiyetini minimuma indirebilir.

Kuruyan Bir Cilt

Kuru cildi olanlar için en rahat kullanılacak güneş ürünlerinin başında yağlı ve yoğun yapıdakiler geliyor. Eğer bu tür bir cilde sahipseniz, sık sık yenileyeceğiniz güneş yağınız veya kreminizle, güneşin olumsuz etkilerini en aza indirebilirsiniz. Özellikle sim içeren vücut yağlarını, akşam dışarı çıkarken kullanarak cildinize hem hafif bir parlaklık kazandırabilir, hem de kurumasını koruma altına alabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın

*