28Ağustos

Arkadaşlık Ve Para

Hepimiz arkadaşlarımızdan zaman zaman borç para aldık. Ama bunlar büyük miktarlarda olmadı. Şimdilerde ise arkadaşlarına verdikleri borcun ağırlığı altında ezilen kadınların sayısının gittikçe arttığını duyuyoruz.

Arkadaşlarına para verip alamayanların öyküsünü dinlediğimizde kendi halimize şükretmeden edemeyiz. Sanki bizim başımıza böyle bir şey gelmezmiş gibi düşünürüz. Araya para mevzusu girdiğinde dengesi şaşan ilişkiler, arkadaşlık söz konusu olduğunda daha çetrefilli bir hal alabiliyor. Maddi açıdan zor durumda kalınca aile bireylerindense arkadaştan borç para istemek çoğu kişiye çok daha kolay geliyor. Ancak çoğu zaman arkadaşlar, para söz konusu olduğunda daha farklı davranabilir ve arkadaşlık ilişkilerinizin bozulmasına neden olabilirler. Böyle bir durumda, borç isteyeceğiniz arkadaşınıza karar vermeden önce, aranızdaki ilişkiyi iyice tartmalı ve ona göre davranmalısınız.

Özellikle borcu veren ve alan arkadaşlar arasındaki ilişkiyi derinden sarsan para mevzusu, zaman zaman ilişkileri olumsuz yönde etkiliyor. Kadınların bir çoğu, arkadaşlık ve paranın hiçbir zaman birbirine karıştırılmaması gerektiğini ve dolayısıyla arkadaşlarına borç para vermek istemediğini söylüyor.

Böyle bir durumda ne yapacağınıza karar vermeden önce, öncelikle paranın geri gelmeme ihtimalini düşünerek davranmalısınız. Arkadaşınız borç olarak aldığı parayı daha sonra teslim edebilir. Ancak yine de ihtiyacı olan bir arkadaşınıza yardım etmek, hem siz hem de arkadaşınız için olumlu bir etki yaratabilir. Paranın, arkadaşlarınızla aranıza girmesini istemiyorsanız, arkadaşınıza gözden çıkardığınız bir miktarı da borç verebilirsiniz. Böyle bir durumda arkadaşınız, ona elinizden geldiği kadar yardım edebildiğiniz mesajını almış olacaktır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın