Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
27Ağustos

30’lu Yaşlar…

30’lu yaşlar, artık bazı alışkanlıklarınızı geride bırakmanızın zamanı geldiği yaşlardır. Yataktan çıkmadan bütün gün film izlemek ya da gece yarısı uyanıp dondurma yemek gibi alışkanlıklardan uzaklaşmak, yararınıza olabilir. Tüm günü yatakta geçirerek eski Türk filmleri izlemek, Spice Girls dinlemek, barda farklı aksanlarla konuşarak yabancı bir turistmiş gibi davranmak, hafta sonu planlarını son dakikada yapmak, cumartesi gecesi sabaha kadar gezmek ve bir arkadaşın koltuğunda uyuya kalmak gibi alışkanlıklarınızı geride bırakın.

20’li yaşların başında yaptığınız 80’lerin korku filmlerini titreye titreye izlemek, 30’lu yaşlarında olan kadınlar için biraz demode kalabilir. Ya da gecenin bir yarısı kalkıp çikolata sosuyla krep yemek, fiziğine dikkat eden 30’lu yaşlarındaki bir kadının yapmaması gerekenlerden.  Çocukluk yıllarınızda bolca oynadığınız seksek ya da eğlencesine televizyon programına telefonla bağlanmak da yapmamanız gerekenlerden. Annenizle alışverişe gitmek yada gecenin bir yarısı babanızın arabasını çalmak gibi hareketleri de 20’li yaşlarınızda bırakın.

Bütün bu dezavantajların yanında 30’lu yaşlarda olmanın birçok avantajı da bulunuyor. Araştırmalara göre 31yaşına gelen kadınların özgüvenleri en üst seviyeye ulaşır. Özgüveni yerine gelen 30 yaşlarındaki bayanlar, 20’li yaşlarında olduğundan çok daha stil ve zevk sahibi olurlar. Aynı zamanda 30’lu yaşlarına gelen bir kadın iş hayatında da ne istediğini çok daha iyi biliyor. Bu da geçmiş yıllara oranla çok daha başarılı olmalarını sağlıyor.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın

*