23Ağustos

Total Recall (Gerçeğe Çağrı) 2012

Hayatını bir monotonluk içerisinde yaşayan Arnold Schwarzenegger’in canlandırdığı “Douglas Quaid” isimli işçi, hayatındaki eksiklik ve sıkıntıdan kurtulmayı insanların hayallerini ve fantazilerini gerçekleştirme vaadini sunan Rekall isimli bir şirkete gitmekte bulur. Bu şirket, insanların istedikleri kişinin anılarını yükleyerek o anı yaşayabilmelerini sağlamaktadır. Bir anda kendini bir karmaşanın içinde bulan Quaid, gerçeği öğrenmek için büyük bir savaş verecektir.

 

Dünya büyük bir kimyasal savaş sonucu yaşanılamayacak bir hale gelmiştir. Dünya’da yaşanılacak sadece iki yer vardır: B.B.F. ve işçilerin yer aldığı koloniler bölgesi. Dünyanın iki ucunda yer alan bu iki bölgenin tek ulaşım imkanı vardır: düşüş. Düşüş adı verilen bu sistemde bir bölgeden diğerine açılan, dünyanın merkezinden geçen bir tünelden geçen özel araçlar her gün Koloniler bölgesindeki işçileri çalışmaları için B.B.F.’e taşımaktadır.

 

Douglas Quaid isimli kişi, sentetik polis adı verilen robot polislerin üretildiği fabrikada çalışmaktadır. Her gece aynı saatte aynı rüyayı gören Quaid, hayatında büyük bir eksiklik hisseder ve yolda gördüğü; kişilerin fantazilerini gerçekleştirmeyi vaad eden Rekall isimli şirkete gitmekte çözümü bulur. Kendisine gizli bir ajanın anılarını yükletmek isteyen Quaid bir anda büyük bir karmaşanın içerisine düşer. Peki bundan sonra yaşayacağı sürprizler ve maceralar gerçek midir, yoksa kendisine yüklettiği anılar mıdır?

 

Editörün Yorumu: Bugün izlediğim Total Recall, Türkçe’ye uyarlanmış ismi ile Gerçeğe Çağrı filmine yüksek not vermemek elde değil. Fragmanı bile filme karşı büyük bir merak uyandırırken gerçekten film sonunda beklentilerimin çok üstünde olduğunu söylemek mümkün. Mutlaka izlenmesi gereken bir film olduğunu düşündüğüm “Gerçeğe Çağrı”da sürekli aksiyon, macera ve sürprizlerle karşılaşacaksınız.

 

Total Recall (Gerçeğe Çağrı) Official Fragmanı:

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın