16Haziran

WordPress.com Ücretsiz Blog Servisi!

Bir blog sitesi açmak isteyen kişiler için açık kaynak kodlu bir blog sistemi olan WordPress’in host, domain gibi şeylerle uğraşmak istemeyen, almayan veya alamayan kişiler için ücretsiz olarak sunduğu blog hizmeti de bulunmakta.

tr.wordpress.com ana sayfasında solda bulunan “Get Started Here” butonunu kullanıp adımları izleyerek ücretsiz bir blog sahibi olabiliyorsunuz. Bir blog aldığınız zaman bizim aldığımız degnek.wordpress.com gibi .wordpress.com uzantılı oluyor. Büyük oranda Türkçe desteği sağlayan admin panelinizden, wordpress’ten alışık olduğumuz gibi, her türlü şeyi kolaylıkla yönetebiliyorsunuz. Ayrıca bu aldığınız blogunuz üzerinden alan adı da tescil ederek bu alan adınızı blogunuza bağlayabilmeniz de mümkün. Hoş, ücretli veya ücretsiz bir çok temanın da sunulduğu bu blog sisteminde bazı ek özellikler için ücretli seçenekler de mevcut.

Tabi doğal olarak wordpress olan alt yapısının da verdiği destek ile birlikte en çok kullanılan blog sistemlerinden biri olan wordpress.com’un bu servisini ücretsiz blog sahibi olmak isteyen herkes deneyebilir!

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. 16 Haziran 2012

Yorum yapın