12Ağustos

Sağlıklı Yaşam İçin Birkaç Basit Öneri!

Sağlıklı bir yaşam sürmek sizin daha uzun süre genç kalmanızı sağlamaktadır. Spor yapmak, cildine ve vücuduna bakmak ve en önemlisi de bol su tüketmek, sağlıklı yaşamın en önemli gerekliliklerindendir. Disiplinli bir program oluşturarak, fazla kilolarınızdan ve çeşitli sağlık sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Metabolizma Hızı

Disiplinli bir diyet uygulamak ve düzenli spor yapmak, kimi zamanlarda kilo vermek için yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda metabolizma hızınızı ölçtürmeniz yararlı olacaktır. Metabolizma hızı, bir kişinin 1 gün içerisinde hayatı organlarının faaliyetlerini sürdürebilmesi için gereken kalori miktarı anlamına gelmektedir. Bu hız yaş, cinsiyet, stres gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Kişiden kişiye değişen kalori ihtiyacı, gün içinde bile değişiklik göstermektedir. Bu yüzden, metabolizma hızı ölçümünüzü aynı ya da benzer şartlarda yaptırmanız doğru olacaktır.

Bitki Çayı

Bitki çayı içmek, sağlığınız için oldukça faydalıdır. Her birinin bir rahatsızlığa faydası olan doğadaki binlerce bitki, özellikle kış aylarında grip, nezle gibi rahatsızlıklardan kurtulmanız için oldukça etkili. Bitki çaylarını stresten kurtulmak, kilo vermek ve güzelleşmek gibi nedenlerden dolayı da kullanabilirsiniz. Birçok bitkinin karışımından oluşan zayıflama çayları oldukça faydalı.

Su Tüketimi ve Spor

Düzenli spor yapmak oldukça önemlidir, ancak sporu kilo vermek için değil bir hayat tarzı olarak yapmanız gerekmektedir. Çünkü spor yapmak sadece kilo vermenize yardımcı olmaz. Spor yapmanın, vücudunuzu şekillendirmekten daha kaliteli bir uyku uyumanıza kadar birçok faydası bulunmaktadır. Spor yaparken bol su tüketmek de, gün içinde vücudunuzda biriken zararlı toksinlerden daha kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın