Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
16Haziran

The Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor)

Vizyona girecek filmleri incelemeye devam ediyoruz. Batman serisinin yeni filmi olarak hazırlanan The Dark Knight Rises, yani Türkçe’ye çevrilmiş haliyle Kara Şövalye Yükseliyor, filminin vizyona çıkışı için geri sayım sürüyor.

Öncelikle Batman’in en başına bakalım. Bruce Wayne isimli bir çocuk, oyun oynadığı sırada yaşadığı bir kazadan dolayı yarasalara karşı içinde bir korku barındırmaktadır. Gotham şehrinde zengin bir ailenin çocuğu olan Bruce, Anne ve babası ile gittiği bir opera gösterisinde yarasaları hatırlatan kişiler olduğu için korkar ve erkenden çıkmak ister. Opera çıkışında silahlı bir hırsız tarafından babası ve daha sonra annesi öldürülmüştür. Bundan sonra adaletsizlikle ve suçlularla mücadele etmek isteyen Bruce Gotham’dan ayrılır. Yaşadığı maceralardan sonra Gotham’a geri dönen Bruce Wayne, hem büyük Wayne şirketinin başına geçer. Artık kendisine yeni bir kimlik edinecektir. Yeni kimliği, zekasını, gücünü, imkanlarını, teknolojiyi kullanarak ve çocukluğundan gelen korku olan “Yarasa”yı kendine simge edinerek oluşturduğu Batman olacaktır. İşte bu şekilde başlayan bir hikaye olan Batman’in film serisi, 2005 yılında çıkan Batman Begins ve 2008 yılında vizyona giren The Dark Knight adlı filmlerinin ardından gelen üçüncü film The Dark Knight Rises ile devam edecek.

27 Temmuz 2012 Cuma günü vizyona girmesi beklenen serinin üçüncü filminin internet ortamına verilen fragmanları bile oldukça ilgi çekici. Daha önümüzde uzunca bir süre olsa da filmin vizyona girmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca aşağıdaki videodan filmin bir fragmanını izleyebilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın