11Ağustos

Günlük Stresinizi Azaltacak Öneriler

Yoğun olarak stres yaşadığınız günlük hayatınızda, daha mutlu olmak için günlük ritüellerinizi basitleştirmeniz gerekebilir. Bunun için, işe ilk olarak sabahları yarım saat daha erken kalkmakla başlayabilirsiniz. Bu yarım saatte ekstradan birçok şey yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz ikinci önemli bir hareket de, hayatınıza hiçbir katkısı olmayan insanları hayatınızdan çıkarmak olacaktır. Fazlalıklarınızdan kurtulmak size çok iyi gelecektir.

Yaşadığınız stresin diğer bir kaynağı ise ayrıldığınız sevgiliniz olabilir. Onu hatırlatacak ve onun size aldığı hediyeleri ihtiyacı olan birine vererek ondan aldığınız negatif enerjiden kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızı ise, sadece gerçekten ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda açmayı deneyin. Zamanınızı sanal oyunların başında oynamak yerine, kitap okuyarak kaliteli zaman geçirin.

Düzenli olarak bakım yaptırmak, günlük hayatta yaşadığınız stresten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Manikür ve pedikürünüzü son dakikaya bırakmak yerine düzenli olarak yaptırırsanız, daha bakımlı ve daha güzel görünebilirsiniz. Harcamalarınıza gelince, birden fazla kredi kartı kullanmak yerine tüm masraflarını tek bir karttan karşılayın. Böylece ödeme zamanı geldiğinde 10 farklı yere ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Televizyon dizileri izleyerek zamanınızı boşa harcamak yerine, tercihinizi güzel bir film kiralamaktan yana kullanın. Ya da zamanınızı, ev partileri için hazırlayabileceğiniz lezzetli ve gösterişli tarifleri öğrenerek geçirebilirsiniz.  Yaşadığınız yeri düzene sokmak da, stresten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayakkabılarınızı tek tek kutulara ayırmak evinizde ferah bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Ani duygu değişimlerinden ve stresten kurtulmanın en etkili yöntemlerinden birisi de kuaföre gitmektir. Saçınızın rengini ve size en çok yakışan modeli bilen kuaförünüze giderek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın