11Ağustos

Piyasada Neden Hala Zayıflama Hapları Yer Alıyor?

Bir an önce zayıflama, daha da zayıflama isteği özellikle genç kızlarda oldukça yaygın duruyor. Peki “bu isteği” kendi çıkarları adına kullanarak, aslında dehşet saçan “zayıflama hapları” neden hala piyasada?

Zayıf olmak, güzellik ile paralel tutulunca sürekli zayıflamanın yolları aranılıyor. Bu zayıflama arzusunu kullanıp sahte reklamlarla, yok 1 ayda bu kadar kilo verdim siz de verebilirsiniz mantığını alttan alta herkese yedirmeye çalışan reklamcılarla ortada inanılmaz sonuçlar görüyoruz. Bugünün gazetesinde yer alan haberde bir genç kız daha zayıflamasına yardımcı olması için kullandığı haplar yüzünden yaşama veda etmiş. “Daha” diyorum çünkü bu olay maalesef ilk değil, bu gidişle son da olmayacak gibi gözüküyor! Haberde; hapları kullanmaya başladıktan kısa süre sonra yoğun bakıma alındığı ve 35 gün süren yoğun bakım sürecinde defalarca kalbinin durduğu, maalesef bu yaşam mücadelesini atlatamadığı belirtiliyor. Peki tekrar soruyorum, geçmiş zamanlarda da yer alan yaşam yitirme vakalarına, sürekli tehlikeli olduğu dile getirilmesine rağmen neden hala bu zayıflama hapları piyasalarda açıkça yer alabiliyor?

Ne kadar sorsam da bir türlü aklıma hiçbir yanıt gelmiyor. Bilinçsizce satılan, neredeyse bakkallarda peynir ile ekmeğin yanında sayılacak konuma gelen (internette biraz göz gezdirseniz zaten anlarsınız) bu haplar bilinçsizce kullanılmaya da devam ediyor. Artık bu gibi yapay yöntemlere kanmamak ve bu tür tehlikeli durumların önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın