11Ağustos

Erkeklerin Dünyası!

Erkekleri tanımak için belirli ipuçlarından yararlanarak onlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Örneğin beden dillerinin ele verdiklerinden yola çıkarak, erkeklerin karakter özellikleri hakkında fikir edinebilir ve değerlendirmeler yapabilirsiniz. Biriyle konuşurken davranışlarının dikkatinizi çekmesi, oldukça normal bir durumdur. Siz konuşurken karşınızdaki insanın başka bir tarafa bakması çok da hoşunuza gitmeyecektir. Ancak bazen aşırı yakınlık da ilgisizlik kadar kötü olabilir. Beden dili okuma becerinizi geliştirmek için magazin haberlerini takip ederek kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.

Beden dili konusunda duruş oldukça önemlidir. Kendinden emin biri, sırtını ve başını dik tutar, omuzlarını geriye atar ve kalçalarını sıkar. Dik durmamak ve hatta kambur yürümek kendinden ve hayattan bezmiş bir izlenim yaratır.  Karakter analizi hakkında bilgi veren diğer önemli bir detay da ellerdir. Konuşurken ellerini cebine sokan birinin gizlemek istediği bir şeyler olabilir. Ellerini yumruk yapan birinin ise öfkesini bastırmak istediğini hissedebilirsiniz.

Ellerini ve kollarını kullanmayan birisi ise anlattıklarından emin değildir. Sürekli oynayan eller ise sabırsız ve sinirli bir kişiye aittir. Yeni tanıştığınız birinin üzerinde bu ufak tüyoları uygulayarak kısa sürede onu tanıyabilirsiniz. Beden dilinin yanı sıra hareketler de oldukça önemlidir. Örneğin sizden hoşlanan birinin konuşurken size doğru eğilmesi oldukça normaldir. Ayrıca bu davranışı size değer verdiğini de gösterir. Başını kaşıyan biri ise zihninde bir karışıklık olduğunu göstermektedir. Ya da başını kaşımak kişisel bir güvensizliğin dışa vurumu olduğu söylenebilir. Siz de bu ufak tüyolardan yararlanarak erkekleri yakından tanıyın.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın