08Ağustos

Erkekler Hakkında Bilmedikleriniz!

Erkekler, yıllardır kadınları anlamadıklarını söyler dururlar. Ancak kadınlara göre de erkekler hakkında henüz keşfedilmemiş ve anlaşılmayan birçok sır bulunuyor. Son dönemde erkekler üzerine yapılan aşk, ilişkiler ve kadınlar hakkında yapılan araştırmalarda birbirinden ilginç sorunlar ortaya çıkıyor. Örneğin kadınlar ayrıntılara oldukça meraklıyken, erkekler detaylara fazla takılmıyor. Bu iki tarafı birbirinden ayıran belki de en önemli özelliklerden birisi de bu.

Erkekler ve Bağlılık

Erkekler, evlilik ve bağlılık konusunda oldukça zorlanırlar. Çünkü taşıdıkları testosteron hormonu, bağlanmaya teşvik eden vasopressin ve oksitosin kimyasallarının salgılanmasından baskın gelmektedir. Yüksek dozda testosteron salgılayan erkeklerde; güçlü kaslar, ince dudaklar, belirgin çene hatları, kaslı bir vücut gibi özellikler dikkat çeker.

Erkekler ve İletişim

Erkekler, çevreleriyle iletişim kurarken kadınlar kadar hassas olamazlar. Bu nedenle de ikili  arasında zaman zaman tatsızlıklar ve yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Ancak erkeklerin bu tutarsız davranışları kadınlarla değil kendileriyle ilgilidir. Erkekler karşı cinse olan ilgilerini hakaret ederek gösterebilirler. Bu tutum kadınlar için oldukça uzak ve anlamsız olsa da, bu onları için kendilerini karşı tarafa yakın hissettiklerinin bir göstergesidir.

Erkekler ve Uyku

Erkekler kız arkadaşlarının yanında oldukça rahat uyurlar. Kadınlar ise bu konuda o kadar rahat davranamazlar. İkilinin arasında dengeyi sağlamak için; uyku saatlerini aynı tutmaya çalışmak yararlı olacaktır. Uyku halindeyken de yüz yüze yatmak yerine birbirinize sarılarak uyumayı deneyebilirsiniz.

Erkekler ve İlişki

Sanıldığının aksine ilişkiler, erkekler için önemsiz değildir. Hatta çoğu erkek sağlam bir ilişkiye sahip olmanın; fiziksel sağlık, seyahat, sosyalleşme, ev sahibi olma ve eğitim gibi alanlardan daha önemli olduğunu düşünür. Hem aşka öncelik veren erkekler kadınların da çok hoşuna gidecektir.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın