06Ağustos

Fazlalıklarınızdan Kurtulun!

Yaz aylarının içinde bulunduğumuz şu günlerde, özellikle karın ve bel bölgelerinde biriken can sıkıcı yağlardan kurtulmak göründüğü kadar da zor değil. Yağların vücutta hangi sebeple ve nasıl biriktiğini bilmek, ondan kurtulmanızda yararlı olacaktır. Çok fazla yağ tüketmek, vücudun şekeri işleme koyma gücünü azaltırken, kişinin üreme sistemiyle ilgili problemler yaşamasına da neden olmaktadır. Ancak yetersiz yağ alımı da oldukça tehlikelidir ve özellikle doğurganlıkla ilgili çeşitli problemlere yol açabilmektedir.

Yağ Alımı

Özellikle diyet programı uygularken yapılan en büyük hatalardan birisi yağ alımını tamamen kesmektir. Yağ alımını kesmek, metabolizmanın tamamen yavaşlamasına neden olur ve vücut koruma moduna girer. Doğru bir diyet, hızlı incelmek değil kilo sorununa uzun süreli bir çözüm üretmektedir. Çok az yemek yemek kilo kaybını arttırsa da, yetersiz beslenmeye neden olacaktır.

Üç Ana Öğün

Ara öğünler, metabolizma hızınızı arttırmak konusunda ana öğünlerden çok daha önemlidir. İnsülin salgılanmasının dengeli olmasını sağlayan ara öğünler, aynı zamanda ani acıkmaların da önüne geçmektedir.

Geç Saatte Yemek Yemek

Vücudunuzun, gün boyu devam ettirdiği çalışmasını gece boyunca da sürdürmektedir. Ancak uyku sırasında uzun bir süre açlık döneminde olduğunuz için önemli bir miktarda enerji yakmış olursunuz. Akşamları televizyon karşısında, kalori değeri yüksek bir şeyler atıştırmak vücudunuza büyük zarar verecektir ve geç saatlerde yediğiniz yemekler, sonrasında yakmanız mümkün olmadığı için yağ olarak kalmaktadır. Yüksek kalorili besinler tüketmek yerine, meyve ve fındık gibi besinleri tüketerek metabolizmanızın çalışmasını hızlandırabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın