05Ağustos

Arkadaş Ortamları İçin Önemli Birkaç Kural!

Günlük hayatta uygulayacağınız ilişkilerinizde dikkat edeceğiniz bazı küçük kurallarla hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Olumlu davranışlarınızın geri dönüşlerini kısa zamanda alabilirsiniz.  Olumlu davranışlar sergilemek, etrafınızda daha pozitif ve güler yüzlü tanınmanıza yardımcı olacaktır. Ancak anlayışlı ve pozitif olmanın da bir sınırı vardır. Bu iki taraf arasındaki çizgiyi iyi ayarlayarak günlük hayatta daha başarılı olabilirsiniz.

Günlük hayatta dikkat etmeniz gereken kurallar arasında ilk sırada arkadaşlar ve sevgilileri yer alıyor. Arkadaşlarınızın sevgilileri hakkında kötü yorum yapmak yerine bu ayrıntıyı kendinize saklamanız daha doğru olacaktır. Ya da arkadaşlarınızın giydiği kıyafetleri beğenmemeniz durumunda bunu dile getirmek yerine, kibar bir dille anlatmak ya da bu sırrı kendinize saklamanız gerekebilir. Çok samimi olmadığınız sürece, arkadaşlarınızın kıyafetleri hakkındaki görüşlerinizi kendinize saklayın. Arkadaş ortamlarının diğer bir önemli detayı da kibarlıktır. Kibar olmanın azı da fazlası da, arkadaş ortamları için uygun olmayacaktır. Kız arkadaşlarınızla gece dışarı çıktığınızda anlattığınız dedikoduların arasına birkaç küfür eklemenin pek de bir zararı olmaz.

Günlük yaşantınızda dikkat etmeniz gereken arkadaşlık ilişkilerinizden birisi de, kredi ve kefil meselesidir. Bu tarz işlemlere girmek arkadaşlıkların bozulmasına kadar gidebilir. Onun için kredi çeken birisine kefil olmak pek de doğru bir davranış olmayacaktır. Özellikle kriz zamanlarında kimin başına ne geleceği belli olmadığı için arkadaşınıza kefil olmak yerine, belirli bir miktar borç vermeyi önerin. Böylece banka ve parayla ilgili gerginlik yaşamaktan kaçınmış olursunuz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın