03Ağustos

Google Haberler İle Son Gelişmelerden Haberiniz Olsun!

Fırsat buldukça Google’ın farklı servislerini sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda güncel haberleri takip edebileceğiniz bir servis olan Google News, yani Google Haberler’in özelliklerinden bahsedeceğiz.

Adından da anlaşıldığı gibi ülkemizde ve tüm dünyada olan haberlerin toplandığı bir servis. Yer alan haberlerin kaynağı da internet ortamındaki binlerce haber sitesi. Haber sitelerinden toplanan haberlere bu servis üzerinden resimli ve kısa yazılı bağlantı veriliyor. Aynı konu üzerindeki haberler aynı başlık altında toplanıyor. Bu şekilde bir habere dair farklı bakış açıları ile yazılmış haberlere, farklı bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Google Haberler ile Türkçe dilinde haberler önünüze gelse de diğer ülkelerin haberlerine, gelişmelerine de göz gezdirebiliyorsunuz. Ülke değişimi yaparak istediğiniz ülkeye dair, o ülkenin dilinde yazılmış haberlere ulaşmanız mümkün. Google Haberler ile karşımıza çıkan haberlerden bazı kategorileri eleyebiliyor, bazı kategorilerde haberlere daha sık yer verilmesini isteyebiliyoruz. Bu şekildeki elemeyi aynı zamanda haber sağlayan siteler arasında da yapmamız mümkün.

Google Haberler http://news.google.com.tr/ linkinden ulaşabileceğiniz servis, haber severler için, internetten haberleri takip edenler için gayet iyi bir seçenek. En azından tek bir haber sitesinin haberleri arasında kalmadan birçok farklı habere bir yerden ulaşabiliyorsunuz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın