01Ağustos

Linkleriniz Google İle Daha Kısa!

İnternette sitelerin, sayfaların uzun uzun linkleri var. Bunları bir araya toplamak, kısa bir linkten yönlendirme yapmak için kurulan link kısaltma servisleri çokça karşımıza çıkabiliyor. İşte yine bu tür bir servis ile bu alanda da kendini gösteren Google, bana sorarsanız en iyilerinden birisi. Google yapar da kötü mü olur dersek, tabi ki en iyisini yapar.

Kısaca önce sistemi bir tanıyalım. Bu sistem ile Google, kendi web sitemizin, bir forum sitesindeki bir konunun, başka sitelerdeki bir sayfanın uzun uzun linklerini kullanmak, internet ortamında arkadaşlarınıza ulaştırmak, arşivlemek yerine kısa adresler ile bu orijinal linklere yönlendirmenizi sağlıyor. Goo.gl linkinden ulaşabileceğiniz serviste tek yapmanız gereken kutucuğa linki yapıştırmak. Bu servisi bir Google hesabınız olmadan da kullanabilirsiniz fakat eğer Google hesabınıza giriş yaparak kullanırsanız bazı avantajlarınız oluyor. Örneğin link kısaltma işlemlerinizde karşınıza resimdeki karakterleri girmenizi isteyen kutucuk çıkmıyor. Ayrıca hesabınız üzerinden yaptığınız link kısaltmaları arşivleniyor ve dilerseniz sonra tekrar bunlara ulaşabiliyorsunuz. Kaç defa tıklandığını görebildiğinizi de unutmayalım!

İnternetteki birçok reklamlı, bazı zorluklarla karşılaştıran servisin dışında tamamen reklamsız, hızlı ve direk yönlendirme yapan Goo.gl, bu alanda gerçekten iyi denebilir. Eğer bu tür bir servis kullanıyorsanız veya ihtiyacınız varsa mutlaka denemenizi öneririm. Ek örnek olarak, bu yazımızın servisi kullanarak kısalttığımız hali; goo.gl/RNDXo

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın