15Haziran

Blog.com Ücretsiz Blog Servisi!

En iyi ücretsiz blog servislerinden bir diğeri de blog.com . Blog.com’a kayıt olarak siz de bizim aldığımız degnek.blog.com gibi bir .blog.com uzantılı blog sahibi olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ana sayfada bulunan sarı Sign up butonuna basmak ve gerekli bilgileri doldurmak. Kayıt esnasında size ücretli bir alan adına bağlamak isteyip istemediğinizi soracak olsa da siz .blog.com uzantılı ücretsiz seçeneği seçerek devam edebilirsiniz.

Blog.com’un en büyük avantajlarından birisi bildiğimiz, kolay kullanımlı wordpress alt yapısına sahip olması. Yani başka bir deyiş ile almış olduğunuz blogun alt yapısı size wordpress olarak teslim edilecek. Türkçe dil desteği bulunmasa da genel itibari ile pek fazla zorluk çekeceğinizi de sanmıyorum.

Bir diğer büyük avantajı ise sahip olacağınız blogun uzantısının gereksiz uzunlukta olmaması ve akılda kalıcı, kısa bir yapıda olmasıdır. Hepimiz biliriz sitelerimizin veya bloglarımızın domainlerinin ne kadar önemli olduğunu. Çok uzun, akılda kalıcı olmayan domainler pek iyi değillerdir. Tabi haliyle .blog.com uzantısı gerçekten hoş.

Blog servisleri arasında gerçekten en iyilerden diyebileceğimiz blog.com’u yeni bir blog sahibi olmak isteyenlere denemeleri için öneriyorum.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. 15 Haziran 2012

Yorum yapın