18Temmuz

Erkeklerden Ayrılık Vakti Bahaneler

Ayrılık aşamasına gelindiğinde erkekler, türlü bahanelerle çözüm üretmenizi engelliyorlar. Bunu yaparken karşı tarafı kırmak ve üzmekten çekindiklerini söyleseler de böyle bir durumda açık kapı bırakmayı düşünüyor da olabilirler. Erkeklerin neredeyse hepsi, ayrılık zamanı geldiğinde farklı bahanelere sığınırlar. Eğer karşınızdaki dürüstçe içindekileri söylediyse onu fazla zorlamayın. Ancak öyle bahaneler var ki, altında bambaşka mesajlar yatıyor olabilir.

Sen Benden Daha İyisin

Klasik Türk filmlerini anlatan bu sözü söyleyen bir erkek, karşısındaki kadının kendisine deli gibi aşık olduğundan emindir. Bu yüzden de bazı erkekler korkup kaçmayı düşünürler, çünkü ona göre ilişki heyecanını kaybetmiştir ve başka arayışlar içine girmenin zamanı gelmiştir. Bu gibi durumlarda erkekler genellikle “her çiçeğe konma isteği” içerisine girerler.

Psikolojim Bozuk

Hüküm giymiş bir mahkumun cezasını hafifletmek için deli taklidi yapmasıyla aynı olan bu durum, erkeklerin klasik ayrılık bahanelerinden birisidir. Bu yalanı bazen ondan korkup açacağınızı düşünerek de söyleyebilirler. Hatta bunu size söylemeden önce, dengesiz tavırlar içerisine bürünerek, bahanelerini kanıtlama ihtiyacı duyarlar. Böylece karşı tarafın kendisiyle uğraşmak istemeyip kaçacağını düşünürler.

Ailemle Aram Kötü

Erkeklerin ayrılık için tercih ettiği popüler yalanlardan birisi de budur. Ailesi ile gayet mutlu bir ilişkisi olsa da, bu itiraz edilemeyecek bir bahane olduğundan, sizin saygı duyacağınızdan emindir. Böyle bir bahaneyle ayrılarak, aile problemlerini halletiğini söylediğinde size geri dönebileceğini düşünür.  Eğer bu durum bir bahane değil de gerçek bir sebepse, yani erkek arkadaşınızın ailesiyle ilgili sorunları varsa onların sözünden dışarı çıkmak istemez, bu yüzden de eninde sonunda sizinle ayrılmak zorunda kalacaktır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın