18Temmuz

Ayaklar Fora!

Yaz aylarının gelmesi ve ayakkabıların yerini terliklerin almasıyla, ayaklar daha çok göz önünde oluyor. Her zaman dikkat etmeniz gereken ayak bakımı, yaz aylarında daha büyük bir önem kazanıyor. Bütün vücudunuzun ağırlığını taşıyan ayaklarınıza iyi bakın. Kış boyunca yıpranan ayaklarınıza gereken özeni göstererek, çok daha bakımlı ve güzel ayaklara kavuşun.

Ter ve Koku

Yaz aylarında terliklerin ve açık ayakkabıların giyilmesine rağmen, ayakların terlemesini önlemek oldukça zordur. Bu nedenle hem terlemeyi hem de kötü kokuları gidermek için deodorant içeren ayak pudralarıyla bakım uygulayabilirsiniz. Ferahlatıcı ayak losyonları da yardımcı olacaktır.

Peeling Uygulayın

Duş yaparken ayaklarınızı yumuşatmaya özen gösterin. Ayaklarınıza uygulayacağınız peeling sayesinde de ayaklarınıza yoğun bakım uygulayabilirsiniz. Çeşitli vitaminler içeren peelingler, papatya özleri ve zeytinyağı ayaklarınıza çok iyi gelecek.

Ferahlatıcı Krem

Bütün gün yorulan ayaklarınızı dinlendirmek için ferahlatıcı kremler uygulayarak, yorgunluğunuzu giderebilirsiniz. The Body Shop’un ürünleri arasında yer alan ferahlatıcı ayak losyonunu satın alabilir ve uzun bir günün ardından ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

Parlak Tırnaklar

Oje sürülmüş tırnaklar, terliklerin içerisinde çok daha hoş görünmektedir. Oje sürmeden önce tırnaklarınızı aseton ile temizleyerek, oje sürmek için mükemmel bir zemin oluşturabilirsiniz. Pembe tonları, yaz aylarının favorisi ve her renkle uyumlu olduğundan tercihleriniz arasında ilk sıralarda olacaktır.

Yanınızdan Ayırmayın

Çantanızda bulunduracağınız ufak kurtarıcılarla günü kurtarabilirsiniz. Ayakkabınız vurduğunda kullanacağınız bir yara bandı, kırılan tırnaklar için de kullanacağınız törpüler sayesinde çok daha rahat edeceksiniz. Ayaklarınızda gün boyu ferahlık hissetmek için ise, masaj yapan ayakkabı tabanlarını kullanabilirsiniz.

Kısa Tırnak Modası

Geçmiş yılların aksine, son yıllarda oldukça moda olan kısa tırnaklar bayanlara çok yakışmaktadır. Tırnaklarınızı kesmek istiyorsanız, ayaklarınızı önce sıcak suda bekletmek çok daha doğru olacaktır. Ölü derileri itmek için ise plastik çubuklardan yardım alabilirsiniz.

Ayaklarınızı Suya Sokun

Ayaklarınızı beş dakika süreyle su içinde bekleterek, ayaklarınızı yumuşatabilir ve pedikür işleminizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayaklarınızı rahatlatmak için masaj topları da size yardımcı olacaktır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın