Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
17Temmuz

Ne Lahmacunmuş! 50 TL’lik Fiyatıyla Gündeme Oturdu

Son günlerde haberleri takip ediyor veya gazetelere göz gezdiriyorsanız şu fiyatıyla gündeme oturan 50 TL’lik lahmacunu da duymuşsunuzdur. “Ne lahmacunmuş ya” diyorum içimden ama aslında 50 TL olan fiyatına değil bu lafım. Bu lafım bu kadar gündeme oturmasına.

“Genelde” ucuz olması ile ünlü olan lahmacunumuz birçoğumuzun severek yediği yemeklerden birisi. Fastfood alanına giren ve alışveriş merkezlerinde, sokaktaki küçük arabalarda bile satıldığını görebileceğiniz bu yiyecek, Türkiye dışında en çok Almanya’da tüketilmekle birlikte avrupada da “Turkish Pizza” olarak biliniyor.

Birkaç hafta önce, (TV’de mi gazetede mi ilk gördüm hatırlamıyorum) ilk haberini gördüğüm zaman oldukça şaşırmıştım. Bodrumda yer alan adını söylemek istemediğim bir yerde satışa sunulan 34 TL’lik lahmacun, o günden beri değişik bir etki yarattı. (Yanında ayranı ile birlikte bu lahmacun 50 TL’ye sunuluyor.) İlk gördüğüm günden sonra aldığım her gazetede her gün haberi çıktı, TV’lerde sürekli bahsedildi. İnsan da bir süreden sonra hep aynı yerin adının söylenerek “burada lahmacun 50 TL!” diye haberleri görünce bir yandan alışsa da bir yandan bıkıyor açıkçası. Bu haberin sosyal medyayı sallaması da cabası tabi.

Bu lahmacunun satıldığı yer, fiyatta yiyeceklerin arkasındaki çalışma ve sunuşun olduğunu belirtmişler. Ayrıca bu lahmacunlara özel olarak filet mignon (bonfile parçaları) koyduklarını da eklemişler. Doğaldır, pahalı mekanlarda pahalı yemeklerin satıldığını sıkça görebiliriz. Asıl ilginç olan bunun defalarca haber yapılması, sürekli sürdürülmesi. Tabi bir diğer yönden bakacak olursak mekanın bir yerde oldukça fazla reklamı da oldu denebilir. Bakalım ne kadar zaman daha bu haberi tekrar tekrar dinliyeceğiz?

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

    • Elif Buse
    • 18 Temmuz 2012

    İnsanlar şaşırmış.. Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın

*