15Temmuz

Yandex.Disk Online Depolama Servisi

Online depolama servisleri arasına kendi hizmetini kurarak katılan Yandex, Yandex Disk ile bence iyi bir adım attı.

Yandex.Disk Nedir?

Yandex.Disk, internet üzerinde size belli bir genişlikte alan vererek, bu alanda dosyalarınızı saklamanıza, depolamanıza imkan tanıyor. Temel olarak, diğer tanıttığımız online depolama servisleri, veya bir başka deyişle bulut hizmetleri olan Google Drive, Dropbox, SkyDrive gibi hizmetler ile aynı mantıkta çalışıyor.

Yandex.Disk’e Nasıl Kayıt Olunur?

Yandex’in tüm servisleri için bir hesabınız olması yeterli. Yani bir mail adresi ile, Disk servisi de dahil diğer hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Eğer önceden sahip olduğunuz bir Yandex hesabınız var ise bu giriş bilgileri ile disk.yandex.com.tr adresinden kullanmaya başlayabilir veya yeni bir hesap hemen açabilirsiniz.

Yandex.Disk Hakkında

Yandex.Disk’in size verdiği alan mail servisi ile birlikte çalışıyor. Fakat yer alan mailleriniz bu alan dışında yer kaplıyor. Dilerseniz alanınızda maillerinizi yedekleyebiliyorsunuz. Size ücretsiz olarak ilk başta 4 GB alan verse de birkaç dakikada bu alanı ücretsiz 11 GB’a yükseltmek mümkün. 4 GB’ın üzerine +3 GB alan kazanmak için sitesinde belirtilen linkten Yandex.Disk’i bilgisayarınıza yüklemeniz ve kurmanız, +2 GB daha alan için ise alanınıza bir dosya yüklemeniz yeterli. En son adım olarak verilen butonlar yardımı ile Yandex’in bu servisini Facebook’ta veya Twitter’da paylaşmanız size +2 GB alan daha kazandıracak.

11 GB alan gayet iyi aslında. Gayet hoş ve güzel bir kullanımı var. Artık karar sizin…

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın