Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
11Temmuz

Altın Yenir Mi?

Bilmem başlık ilginç mi geldi, yoksa bir yerlerden tanıdık geliyor mu? Evet, bu soru üzerine konuşacağız: Altın Yenir Mi?

Evet, altın yenir demek aslında bana hala çok garip geldiği için evet, yiyenler var diyerek başlamak istiyorum. Fakat bahsettiğimiz yeme şekli evdeki altın bilezikleri, yüzükleri yemek değil. Sakın evde bulunan altın bir şeyi yemeyi denemeyin. Peki yiyenler var ise nasıl yeniyor?

Altın sahip olduğu bazı özellikler ile birlikte çok değerli madenlerden bir tanesidir. Bu özelliklerden birisi, kolay işlenebilir olması. Çok az miktarda altınlar çok çok ince yaprak levhalar haline getirilebiliyor. Kısaca konuya dönecek olursak işte çok ince yaprak levhalar halinde hazırlanmış özel üretim altınlar veya altın tozları besinlerde kullanılabiliyor. Örneğin haberlerde yer alan altınlı pizza. Aslında klasik bir pizza, fakat en son üzerinin süslenmesi adına bu yaprak veya toz altın az miktarda üzerine koyuluyor.Türk kahvesinin üzerine serpilebiliyor, çeşitli şekerlerin veya çikolataların içerisine karıştırılabiliyor. Bir dondurmanın, bir tatlının üzerinde bile görmeniz mümkün. Hatta bir bardak şarap içinde de altın görebilirsiniz. Bu tip örnekleri çoğaltmak mümkün. Altın yer alan besinler, ilginç de gelse, göz kamaştırıcı da gelse bu tür yiyecekler, aslında zenginlere hitap eden oldukça pahalı sunulan yiyecekler ve altın kısmı aslında sadece süs. Bir parça, altın içeren, özel üretim çikolataların fiyatı 1000 TL’yi bile bulabiliyor.

Bazı yerlerde bu tür yenilebilir olarak hazırlanan altın tüketildiğinde vücuda yararı olduğu söylense de doğruluğu nedir bilemeyeceğim, bana nedense pek inandırıcı gelmiyor. Sonuç olarak, altın yemek ne kadar mantıklı, nasıl bulursunuz karar sizin…

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın

*