10Temmuz

SkyDrive Online Depolama Servisi!

SkyDrive, daha önce de bazılarını tanıttığımız online depolama hizmeti sağlayan servislerden bir tanesidir. SkyDrive, Microsoft’un bir hizmetidir.

SkyDrive’ı kullanabilmek için herhangi bir ek kayıt aslında gerekmiyor. Eğer bir Windows Live ID’niz var ise, yani hotmail.com, windowslive.com gibi bir mail hesabınız var ise bu hesapla skydrive.live.com adresinden giriş yaparak kullanabilirsiniz.

SkyDrive, arkasında Windows gibi bir dev bulunan bir servis. Windows’un desteği ile bütün kullanıcılarına eskiden 25 GB gibi çok büyük bir alanı ücretsiz olarak sağlıyordu. Fakat Windows’un bu alanda attığı daha profesyonelleşme adına adım neticesinde bu alanı düşürdü. Windows’un yaptığı açıklamaya göre kullanıcılarının neredeyse tamamının 7 GB’tan az bir alan kullanması nedeniyle Windows ücretsiz sağlanan geçerli alanın 7 GB’a indirildiğini belirtti. Fakat bu değişimden önceki yer alan kullanıcılar dilerlerse belirlenen süre dolmadan SkyDrive üzerinde bulunan linke tıklayarak alanlarını tamamen ücretsiz olarak yine 25 GB’a yükseltebilirler.

Eğer sahip olduğunuz alanın yeterli olmadığını düşünüyorsanız ücretli bazı seçenekler ile bu alanı yükseltebilirsiniz. Ayrıca ücreti de oldukça düşük denebilir. Alanınıza ek olarak sahip olacağınız 20 GB alan için yıllık 19,00TL ödemeniz yeterli. Ayrıca ek 50 GB için 46,00TL, 100 GB için ise 93,00TL ödemeniz gerekli.

Klasik hotmail görünümünde kolay kullanımlı bir hizmet olan SkyDrive, sağladığı yüksek alan ve ücretli paketlerinin uygun olması nedenleri ile tercih edilebilecek bir seçenek diyebiliriz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın