Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
10Temmuz

Facebook’taki Uygulamalara Dikkat Edin!

Facebook’ta çeşitli eğlenceler sunan Facebook uygulamaları her ne kadar bizlere hoş gelse de dikkatli şekilde kullanılmalı. Eğer dikkatli şekilde kullanmazsanız Facebook’ta hoş olmayan şeyler karşınıza çıkabilir.

Bu bahsettiğimiz durumun en büyük nedeni her uygulamaya girişte uygulamaya izin ver butonunu kullanmamız. İyi niyetli uygulamalar verdiği eğlencenin yanında uygulamaya verdiğimiz izni kullanmazken, kötü niyetli uygulamalar sizlerin yerine arkadaşlarınıza devamlı olarak davet gönderebiliyor, kendi duvarınızda ve arkadaşlarınızdakinde çeşitli reklam içeren paylaşımlarını yapabiliyor. Yani sizin hesabınızı kendi faydası için kullanabiliyor. Ayrıca bu tür bazı uygulamalarda uygulamayı kullanırken bastığınız her buton aslında siz farketmeden hesabınıza bazı sayfaları beğendiriyor da olabilir. Bu tür rahatsız edici durumlara düşmemek için kullandığımız uygulamalara dikkat etmeli, her uygulamayı kullanmamalıyız. Uygulamalar bilindik, ünlü olmalıdır.

Eğer bu tür rahatsız edici bir uygulamaya izin vermiş bile olsak daha sonra hesap ayarlarımızdan uygulamalar kısmından verdiğimiz izni kaldırmamız da mümkün.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın