08Temmuz

Yeşil Çayın Sihirli Faydaları!

Yeşil çayın faydaları hakkında bir çok araştırma yapılıyor, yararlarına bir çok yazıda yer veriliyor. Sağlık için birçok yararına dikkat çeken uzmanlar, düzenli olarak tüketilmesini öneriyor. Peki bu kadar önerilen “Yeşil Çay”ın başlıca yararları nelermiş biz de bakalım.

Yeşil çayın kilo vermek isteyenler için önerildiğini biliyoruz. Vücutta metabolizma hızını arttırıyor ve yağ yakımına yardımcı oluyor. Yeşil çay ayrıca kan basıncının da dengelenmesinde rol oynuyor ve kötü kolestrolü de düşürüyor. Kalp ve damar hastalıklarının gelişmesine karşı da rol oynayan yeşil çay, kan şekeri metabolizmasını da düzenliyor.

Bilinen önemli bir diğer yararı ise kansere karşı koruyucu etki göstermesi. Yapılan araştırmalar sonucu bazı kanser türlerinin oluşma riskine karşı etkili olduğu belirtiliyor.Yeşil çay, ayrıca zihinsel algılamayı da geliştirmekle birlikte unutkanlığın azalmasında rol oynuyor.

Güneşin zararlı ışınlarına karşı da cildi koruduğu bilinen yeşil çayın birkaç önemli yararından bahsettik. Sağlığımızı korumada bize yardımcı olan, vücudumuza karşı bir çok faydası bulunan yeşil çayı; günlük rutinde tükettiğimiz siyah çayların arasında bir yer verebiliriz aslında.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. 19 Haziran 2014

Yorum yapın