08Temmuz

Dosyalarınızı Dönüştürün: FormatFactory

Bilgisayar kullanıcılarının çok işine yarayacak bir programdan bahsedeceğim bu yazıda: Format Factory. Bilgisayarımızda bulunan resim, video, müzik gibi dosyaların her birinin .jpg, .png, .mp3, .flv, .mp4, .3gp benzeri uzantıları vardır. Bu uzantılar aralarında bazı özellikleri destekleyip desteklememe, bazı cihazların uyumluluğu gibi yönlerle farklılık gösterebilmekte. Örneğin .jpg ve .png iki görüntü uzantısından; .png görüntülerde transparan kısımlara olanak tanıyorken, .jpg görüntülerde transparan kısım göremezsiniz. Bir diğer örnek olarak, bazı telefonlar yüklenen videoları çalıştırabilmek için sadece .3gp formatını desteklerken .flv, .avi gibi uzantıları desteklemez. İşte bu gibi durumlarda veya herhangi bir zaman bir nedenle ihtiyacınız olduğunda bir dosyayı formatlar arası dönüştürmek için bu programı kullanabilirsiniz.

Format Factory; mp4, avi, 3gp, mpg, flv, swf benzeri video formatlarını; mp3, wma gibi ses formatlarını; jpg, png, ico, bmp, gif gibi görüntü formatlarını destekleyebiliyor. Yani bu formatlar arası dönüşüm yapabiliyorsunuz. Ayrıca DVD veya CD’lerinizi ISO/CSO dönüşümünü veya ISO ile CSO arasında da dönüşüm uygulayabiliyorsunuz.

Diyelim ki elinizde bir şarkının klibi veya herhangi bir videosu var ve siz sadece ses formatında olsun istiyorsunuz. İşte bu program ile videonuzu .mp3 formatına dönüştürerek hem boyutunu küçültmüş hem de mp3 çalar veya telefonunuzla dinleyebileceğiniz formata getirmiş olabilirsiniz.

Dosya boyutuna göre değişmekle birlikte hızlı ve iyi dönüşüm yapıyor. Dosyalarınızın yeni halinin yükleneceği klasörü belirleyebiliyor ve aynı anda dilediğiniz kadar dönüşümü aynı anda yapabiliyorsunuz. Bilgisayar başında beklemenize gerek olmadan başla tuşuna basarak kendiliğinden belirlediğiniz tüm dosyaların dönüşmesi için bırakabilirsiniz. Artık nasıl kullanabileceğiniz size kalmış, Format Factory emrinize amade.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın