05Temmuz

Fight Club (Dövüş Kulübü)

Sıradan bir yaşamı olan Jack, kronik uykusuzluk çekmektedir. Artık bu hastalık hayatını çekilmez hale getirir ve doktorunun tavsitesiyle kanserli hastaların arasında terapilere giren Jack, yine Jack gibi aslında hasta olmamasına rağmen terapilere katılan Marla ile tanışmıştır.

Jack’in hayatı bir gün uçakta tanıştığı bir adamdan sonra tamamen değişecektir. Uçaktan sonra evine gittiğinde evinin tamamen yanmış olduğunu gören Jack, tek çareyi uçakta tanıştığı Tyler Durden’ı aramakta bulur. Tyler, bir sabun satıcısıdır ve artık beraber çalışmaya başlayacaklardır.

Beraber gece yarısı birkaç bira içtikten sonra çıkışta Tyler, Jack’i kendine vurması için zorlayacak ve kavgaya girişeceklerdir. Kısa süreli bu kavganın, kendilerine bir stres atma yöntemi olarak iyi geldiğini görürler. Arka sokakta bir otoparkta devam ettirdikleri dövüşlerine etraftan görüp yine aynı stres atmayı yaşamak isteyen kişilerin de katılması ile büyür. Başkalarının da katılması ile birlikte bir barın bodrum katında bunu düzenli olarak yapmaya devam ederek bir kulüp kuracaklardır: Dövüş Kulübü. Dövüş Kulübünün ilk kuralı Dövüş Kulübü’nden söz etmemektir. Dövüş Kulübünün ikinci kuralı Dövüş Kulübü’nden kimseye söz etmemektir. Dövüş kulübünün üçüncü kuralı biri pes ederse, sakatlanırsa veya bayılırsa dövüş sona erer. Dördüncü kural, yalnızca iki kişi dövüşür. Beşinci kural, dövüşler teker teker yapılır. Altıncı kural, gömlek ve ayakkabı giymek yasak. Yedinci kural, dövüş sürmesi gerektiği kadar sürer. Ve son olarak sekizinci kural ise bir kişi dövüş kulübündeki ilk gecesinde dövüşmek zorundadır.

Bu şekilde başlayan büyük macera aslında ilerde çok daha sarpa saracaktır. Şahsen favori filmlerim arasında yer alan 1999 yapımı bu filmde gerçek dövüş sahneleri göreceksiniz. Filmin sonu ise sizi şaşırtacaktır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın