20Kasım

Limonlu Su İçmenin Faydaları

Tam bir C vitamini ve antioksidan deposu olan limon, beraberinde birçok faydayı bizlere getiriyor. Ancak uzmanlar limonun doğrudan tüketimi yerine limonlu su olarak tercih edilmesinin daha doğru olduğunu belirtiyor. Özellikle limonun asidik yapısı nedeniyle doğrudan yenilmesi hem ağza, dişlere, varsa ağızdaki yaralara zarar verebiliyor hem de özellikle ülser gibi problemleri olan kişilerde başta olmak üzere midede problemlere yol açabiliyor. Bu gibi nedenlerle uzmanlar, limonun suya katılarak tüketilmesini öneriyorlar. Peki limonlu suyun ne gibi faydaları var?

 

Öncelikle şeker oranı oldukça fazla hazır meyve sularına çok iyi bir alternatiftir. Meyve suyu yerine tüketerek kalori alımınızı oldukça azaltmanız mümkün. Ayrıca limonlu su kilo vermeye de yardımcı olacaktır. Yağ yakımını hızlandırır.

 

Yüksek antioksidan niteliğiyle vücudu toksin adı verilen zehirlerden arındırmaya yardımcı olur. Ayrıca idrar sökücü özelliği ile birlikte idrarla birlikte escort gaziantep vücuttan gereksiz tüm maddelerin çıkarılmasını sağlar.

 

Limonlu su tüketmek sindirim sistemine de yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemini düzenleyerek bu tür sorunlardan şikayetçi kişilerde rahatlama sağlayabilmektedir. Ayrıca araştırmalar limonlu su tüketiminin kanser riskini de azalttığını ortaya koymuştur.

 

Limonun içerdiği özellikle C vitamini sayesinde limonlu su tüketmek grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıkların iyileşmesinde de katkıda bulunur. Bu hastalıklarla birlikte çokça görülen boğaz ağrılarında da limonlu su tüketmek faydalı olacaktır.

 

Bir diğer yandan dilerseniz kimi zaman da limonlu su yerine, limonu doğal maden sularına sıkarak da tüketebilirsiniz. Günde 1-2 şişe doğal maden suyu tüketmek sağlığınıza oldukça fayda sağlayacaktır. Maden suyu içmenize engel herhangi bir sağlık probleminiz yoksa eğer hem maden suyunun içerdiği mineralleri alır hem de limon için saydığımız tüm bu faydaları da vücudunuza sağlamış olursunuz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın