14Haziran

Ücretsiz Blog Servisleri!

İnternetin sağladığı imkanlar ve sunulan birbirinden güzel servisler ile birlikte artık birçok kişi belki biraz para kazanmak, belki sadece bir şeyler yazmak, belki bilgilerini paylaşmak gibi bazı sebeplerle kendi blogunu kolaylıkla açabiliyor. Bu yazımızda bizlere ücretsiz olarak blog açmamıza imkan veren en ünlü web sitelerini kısa kısa tanıyacağız.

1- Blogger / Blogspot

Ücretsiz blog servisleri deyince belki de akla ilk gelen site, Google’ın sahip olduğu Blogger.com. Bu servise kayıt olabilmek için Google hesabınızın olması yeterli. Bir blog aldığınız zaman blogunuz .blogspot.com uzantılı olacaktır. Örneğin biz sitemiz için degnekcom.blogspot.com adresini aldık. Blogger’ın en büyük avantajı dediğimiz gibi arkasında Google’ın büyük desteğinin olması.

Blogger Nedir?

2- Blog.com

Blog.com, kullanış olarak güzel blog sistemlerinden bir diğeri. WordPress alt yapısı ile sizlere ücretsiz blog hizmeti veren blog.com’da bir blog aldığınız zaman blogunuz .blog.com uzantılı oluyor. Bizim sitemiz için aldığımız blog örneğin degnek.blog.com . Türkçe dil desteği sağlamaması olumsuz bir yönü olarak karşımıza çıksa da uzantısının çok akılda kalıcı, kısa ve güzel olması oldukça iyi. Ayrıca wordpress sistemine sahip olması da bize kolay kullanım sağlıyor.

Blog.com Ücretsiz Blog Servisi!

3- WordPress.com

Web siteleri için açık kaynak kodlu blog sistemi dağıtan wordpress’in dileyen kullanıcılar için ücretsiz blog servisi de yer almakta. WordPress’in desteği ile sahip olduğunuz blogunuz .wordpress.com uzantılı oluyor. Biz degnek.wordpress.com adresini sitemiz için aldık.

WordPress.com Ücretsiz Blog Servisi!

4- Tumblr.com

Ünlü blog servislerinden bir diğeri de Tumblr. Kullanışlı paneli sayesinde blogunuzu kolaylıkla yönetebiliyor, farklı türden içeriği rahatlıkla uygun seçenekten blogunuza girebiliyorsunuz. .tumblr.com uzantılı olarak alacağınız blog adresiniz degnek.tumblr.com şeklinde olacaktır.

5- Posterous Spaces

Blog servislerinden bir diğer ünlü servis olan Posterous.com, basit ve kullanışlı bir panele sahip. Tercih edilebilecek ünlü bir blog servisi olmasına rağmen diğer servislere göre .posterous.com uzantılı bir blog veriyor olması ve bu uzantının uzun ve akılda zor kalan bir isim olması nedeniyle bu durum dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor. Bizim aldığımız blogumuz degnek.posterous.com .

6- Blogcu.com

Bir Türk yapımı blog servisi olan Blogcu, size .blogcu.com uzantılı bir ücretsiz blog vermektedir. Servisin kullanımı güzel olsa da göze çarpan en büyük dezavantajı, çok fazla reklama yer verilmesi. Yine de ünlü ücretsiz blog servisleri arasında yer almaktadır. Sitemiz adına aldığımız blog adresimiz degnekcom.blogcu.com

Genel olarak en ünlü blog servislerinden kısaca bahsettik. Webmaster kategorimizdeki gelecek yazılarımızda ise sıra ile bu blog servislerini daha detaylı bir biçimde tanıyacağız. Yazıları yazdıkça buradan linkleri de her birinin altına ekleyeceğim. Herkese iyi bloglamalar.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın