06Şubat

Kahve Alzheimer Hastalığını Engelliyor Mu?

turk-kahvesiSon zamanlarda yapılan araştırmalar kahvenin sağlığımız üzerine ne gibi faydaları olduğu yönünde bizlere önemli bilgiler veriyor. Gerçekleştirilen bir araştırma ise kahvedeki kafeinin alzheimer hastalığı üzerinde etkili olduğunu gösteriyor.

 

Alzheimer özellikle yaşlılıkla bağdaştırılan önemli bir hastalık. Ancak sadece alzheimer değil; unutkanlık, bunama gibi hafıza problemleri de bu araştırmanın kapsama alanı içerisinde.

 

Yapılan araştırma, kahvede yer alan kafeinin unutkanlık, bunama, alzheimer gibi sorunları geciktirebildiği yönünde sonuçlar ortaya koymakta. Bilim adamları, fareler üzerinde yaptıkları bu araştırmada kafein alanların, almayanlara oranla daha iyi bir hafızaya sahip olabildiğini gösterdiler.

 

Bu gibi yararlara sahip olan kahvenin aksini gerektirmeyen bir sağlık problemi olmadıkça düzenli olarak tüketilebileceğini belirtiyoruz. Günde 1-2 fincan kahve tüketebilirsiniz. Özellikle Türk kahvesini öneriyoruz. Sütlü kahvenizin de sütünü kendiniz katmalı, süt tozu kullanmamalısınız. Ayrıca kahveleri de mümkün olduğunca az şekerli ve mümkünse şekersiz tüketmek çok daha iyi.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın