11Aralık

Kadınlar! Maskara Kullanırken Dikkat Edin

kirpik-maskaraMakyaj yaparken maskara kullanmak birçok kadın için önemli bir yere sahip. Gözlerin ve yüzün güzelliğini tamamlayan kirpikleri de daha belirgin, dolgun hale getiren maskaraların kullanımına ise son derece dikkat etmek şart. Aksi halde kötü sonuçlar sizleri bekliyor olacak.

 

Maskara sürerken kirpiklerinizde olabildiğince az maskara kullanmalısınız. Fazlası kirpiklerinize zarar verecektir. Mümkün olduğunca az kullanıp her gün mutlaka makyajınızı tamamen temizlemelisiniz. Maskara kirpiklerinizde çok uzun süre boyunca kalmamalı, hele de o temizlemeye üşendiğiniz gecelerde makyajlı halde yatmalarınız büyük hata. Maskara uzun süre, özellikle de gece uyurken bile kirpikte kaldıkça kirpiklerinize zarar verecektir.

 

Her ne kadar daha iyi ve kullanışlı gibi gözükseler de suya dayanıklı maskaralardan uzak durmak gerekiyor. Kirpiklerde daha uzun süre kalabilmeleri için üretilen bu tür maskaralar kirpiklere daha fazla zarar verebiliyor.

 

Kirpik şekillendirici ürünler kullanarak da kirpiklerinize aslında farkında olmadan daha da zarar veriyorsunuz. Hassah yapılara sahip kirpikler sırf daha kıvrık durmaları için kullanılan bu ürünler nedeniyle zarar görebiliyor.

 

Maskaralar maalesef makyaj yaparken güzel bir görüntü verse de birçok maskara kirpiklere zarar veriyor. Tabii ne derecede zarar verdiği bir anlamda sizin kullanma alışkanlıklarınıza da bağlı. Ancak bunlarla birlikte kirpik koruyucusu, kirpik bakım ürünü gibi isimlerle satılan ürünleri de araştırıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın