04Aralık

Kadınlar İçin Olmazsa Olmaz Kış Giysileri

bere-modelleriAh bu soğuk kış günleri. Bu kış günlerinde bir kat daha fazla giyinip dışarı çıkmak bazen en kolay tercih olsa da kimi zaman tarzımızı ortaya koyma konusunda biraz daha fazla uğraşmamız gerekebiliyor. Biz de kadınların, kış aylarında stilini yansıtan, soğuk günlerde vazgeçemediği, kimilerinin ise olmazsa olmaz dediği kış giysilerinden bahsedelim istedik. Peki hangi kışlık giysiler bizlerin vazgeçilmezleri arasında?

 

Bere, Kaşkol, Eldiven Üçlemesi

 

Kimileri hepsini birden takım olarak kullanır, kimileri yalnızca birini dışarı çıkarken yanına alır. Ama bize göre birbirini soğuk günlerde çok güzel tamamlayan ve soğuktan belki de en iyi şekilde korunmamızı sağlayan bere, kaşkol ve eldivenler bir yandan giyim tarzımızı da tamamlayacaktır. O günkü modunuza göre belki üstünde kulakları olan şirin bir bere, belki de şıklığınızı üst seviyelere taşıyacak olan deri bir eldiven tercih edebilirsiniz. Ama en iyisi bunlardan farklı ortamlara uygun birkaç takımı dolabınızda bulundurmak.

 

Pançolar

 

Sonbahar ve kış aylarının hem pratik hem de şık giysilerinden bir tanesi. Ancak giydiğiniz pançolar da hem genel tarzınıza hem de bulunduğunuz ortama uyum sağlamalıdır. Biraz daha salaş yapısı ile pançolar üzerinizde oldukça güzel durabilir.

 

panco-modelleri

 

Kazak ve Hırkalar

 

Biraz önce salaş mı demiştik? Salaş havaya sahip kıyafetleri düşündüğümüzde tabii aklımıza ilk gelen giysilerimizden bir tanesi de kazaklarımız ve hırkalarımız. Asimetrik kesimleri ve sahip oldukları salaş havaları ile çok “cool” olacaksınız. Sadece bunlarla da sınırlı kalmayın tabii. Kazakların her türlüsü artık resmen hayatımızı kurtarıyor. Hem pratik hem de şıklar. Diğer birçok giysimizle de kolaylıkla kombin yapabiliriz.

 

kazak-hirka-modelleri

 

Diz Üstü Çoraplar

 

Kış aylarında çorapların yeri de farklı tabii. Ancak özellikle diz üstü çoraplar soğuk günlerde şıklığınızı da arttıracaktır. Hele şöyle kalın, kışlık ve desenli olanları. Harika bir kombinin parçası olabilirler.

 

dizustu-corap-modelleri

 

Deri Ceketler

 

Şıklığınıza şıklık katacak öğelerden biri de deri ceketler. Evet, yaygın olarak kullanıldığı için hemen aklınıza siyah ya da kahverengi deri ceketler geliyor olabilir ama artık ceketlerimiz bunlardan iyice uzaklaşmaya da başladı. Can alıcı pembe, mavi, kırmızı, mor, sarı ve daha birçok rengin tonlarında deri ceketler bulmak mümkün. Dolaplarımızda birçoğumuzun mutlaka bulundurduğu siyah deri ceketlere bir öneri olarak bu rengarenk modellerden de bir tane ekleyin.

 

mavi-deri-ceket

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın