28Kasım

Sabah Alınan Bir Duş İle Daha Dinç Hissedin

sabah-dusuÖzellikle çalışma günlerinde işe giderken, ya da belki de okula giderken sabahları kendinizi çok yorgun mu hissediyorsunuz? Belki de kendinizde kalkacak enerjiyi bile bulamıyorsunuzdur. Evet, bu size özel bir durum değil, bunu birçok kişi yaşıyor. Uyanmak, enerjiyi geri kazanmak mecburi; herkesin de kendine göre bir yöntemi var belki de. Ama sizlere hem rahatlatacak hem de sabahları daha dinç hissetmenizi sağlayacak bir yöntemden bahsedeceğiz: sabah duşu.

 

Özellikle kış aylarının yaklaşması ve havaların gitgide soğumasıyla vücut yorgunluğumuz daha da artıyor. Sabahları bu yorgunluğu üzerimizden atmak ve güne daha enerjik başlamak için duş almak güzel bir seçenek olabilir.

 

Sabah belki de biraz daha erken kalkıp bir duş almak, vücudunuzu daha dinç hale getirebilir. Bağışıklık sisteminizi de harekete geçirebilir.

 

Sabah alınan bir duş ne kadar rahatlatıcı ve güzel olsa da özellikle soğuk havalarda dışarıya çıkmadan başta saçınızı iyice kurutmaya özen gösterin. Aksi takdirde çeşitli hastalıklar bu soğuk havalarda kapınızı çalabilir.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Paylaşım için Teşekkürler

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın