02Eylül

Saçlar İçin Maydanozlu Bakım Suyu Tarifi

sac-bakimiCanlı ve sağlıklı saçlar herkesin hayalidir. Bizler de bunun için saçlarımıza bir bakım suyu hazırlayacağız. Bu bakım suyunun özelliği ise maydanoz kullanarak yapmamız. Maydanozla birlikte hazırlayabileceğimiz bakım suyu sayesinde daha canlı, parlak ve sağlıklı saçlar elde edebiliriz.

 

Saçlarımızın bakımı için hazırlayacağımız maydanozlu bakım suyu için ihtiyaçlarımız bir demet maydanoz ve yarım litre su.

 

Tenceremize koyduğumuz suyumuzu kaynamaya bırakırken, sapları ile birlikte parçalayarak maydanozumuzu içine atıyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra altını kıstığımız maydanozlu suyumuzun 5-6 dakika daha kaynatıyoruz. Ardından ocaktan alıp kapağını kapattığımız tenceremizin 20-30 dakika dinlenmesini bekliyoruz. Süre sonunda içindeki suyu süzerek ayırıyoruz.

 

Maydanozlu bakım suyumuzu hazırladıktan sonra artık saçlarımıza bakım yapacağımız zaman bu su ile saçlarımızı yıkamamız yeterli. Saçlarımızı maydanoz suyu ile yıkadıktan sonra bir havlu yardımıyla başımızda saralım ve 20-30 dakika kadar başımızda durmasını bekleyelim. Bu süre geçtikten sonra saçlarımızı normal su ile yıkayıp durulayabiliriz.

 

Bu bakımı düzenli olarak tekrarladığınızda saçlarınızdaki iyileşmeyi ve canlanmayı farkedeceksiniz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın