05Ağustos

Antioksidan Kaynağı Maydanoz

maydanozMaydanoz, vücuda faydaları saymakla bitmeyen sebzelerden bir tanesi. Bu yeşil sebze yiyeceklere verdiği lezzet ile hem seviliyor hem de tüketen kişilere birçok fayda sağlıyor.

 

Maydanoz çok iyi bir C vitamini deposu. Gribal enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı etkili olan C vitaminini maydanozdan almak mümkün. Ayrıca sindirim sistemi başta olmak üzere vücuttaki birçok işlevin daha sağlıklı yerine getirilmesini sağlayan maydanız, cilde de iyi geliyor. Halsizliğe karşı da etkili. Bu önemli yeşil sebzeyi salatalarımıza bolca katarak tüketebildiğimiz gibi tek başına da yiyebiliriz. Ya da mezelerin, ana yemeklerin üzerinde de harika lezzetler çıkabiliyor ortaya.

 

Birçok yararı içerisinde barındıran maydanoz aynı zamanda güzel bir antioksidan olarak karşımıza çıkıyor. Her öğünde çeşitli şekillerde soframıza koyabiliriz. Antioksidan özelliği sayesinde gün içerisinde aldığımız zararlı maddelerin etkisinin azaltılmasında etkili oluyor. Vücudumuzda çeşitli kimyasal reaksiyonlar sonucunda artık maddelerin oluşmasını engelliyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın