07Temmuz

Bayanların Plajda Yanına Alması Gerekenler

guneslenen-kadinMalum yaz mevsiminin ortalarındayız. Havalar ısınmaya başladıkça, hatta hava bunaltıcı sıcaklara ulaştıkça kendimizi şöyle plajlara atmak, serinlemek, ferahlamak istiyoruz. Siz de bu yaz aylarında bir plaj tatili planı yaptıysanız ya da haftasonu kaçamakları ile kendinizi yakınlarda bir plaja atma planınız varsa; plajda yanınıza almanız gerekenlerin bir listesini gelin birlikte yapalım.

 

Öncelikle bir plaj çantası alalım. Birazdan sıralayacaklarımızı plaja götürmek için seçtiğimiz bu çanta önemli. Birkaç eşyayı elimize alıp gitmektense yanımızda gerekenleri götürebilmek için bir çanta bulundurmak iyi olacaktır. Günlük kullandığınız çantalar yerine plajlara özel hafif ve kullanımı kolay çantalar daha iyi olacaktır. Hem hafif hem de etraftaki sudan ve kumdan etkilenmeyecek bu çantalarla eşyalarınızı daha kolay taşıyabilirsiniz. Plaj çantanızın içerisinde yer alan eşyaların dökülmemesi ve kaybolmaması adına fermuarlı olanlar daha avantajlı.

 

Plaja çıkıyorsak eğer her şeyden önce plaj çantamıza almamız gereken şey güneş kremi. Çünkü denize girmeyecek, hatta güneşlenmeyecek bile olsak her halukarda açık havaya çıkmamız, güneşin etkilerinden cildimizi korumamızı gerektiriyor. O halde listemizim başında güneş kremi var.

 

Şapkayı da listemizde ikinci sıraya yazmalıyız. Yine güneşin etkilerinden başımızı koruyabilmemiz için bir şapkaya ihtiyacımız var. Mümkünse daha fazla alanı kapatacak olan geniş kenarlı şapkaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca şapka seçerken önceliğinizi açık renklilerden yana kullanmanız daha iyi bir korumanın da püf noktası.

 

Sağlığımız için ihtiyacımız olan şeylerden devam edersek eğer sırada yedek mayoyu sayabiliriz. Üzerinizdeki mayo dışında bir de yanınızda yedek mayo bulundurmalısınız. Mayonuz ıslandıktan sonra deniz dışında o şekilde durmak mantar oluşumu gibi sağlığa zararlı etkilere sahip. Bu sebeple denizden çıktıktan sonra yedek mayonuzu giyip bu sırada da diğerini güneş altında kurutabilirsiniz.

 

Yanınıza soğuk bir su da almalısınız. Güneş altında hızla su kaybeden vücudumuzun bu eksikliği hissetmemesi için sık sık su tüketmeye dikkat etmelisiniz. Suyunuzun çabucak ısınmaması için suyunuzu yanınıza bir termos ile de alabilirsiniz. Böylelikle soğuk suyunuzu daha uzun süre soğuk şekilde muhafaza edebilirsiniz.

 

Tabii ki yanınıza havlu almayı da unutmayın. Denizden çıktığınızda ıslak ıslak oturmak yerine kurulanmanız için bir plaj havlusu edinmelisiniz. Ayrıca bu şekilde kurulanmak için kullanacağınız plaj havlusunun dışında güneşlenirken şezlongunuzda altınıza serebilmeniz için de ayrıca bir plaj havlusu edinmenizde fayda var.

 

Plajların vazgeçilmez giysileri ise pareolar. Rengarenk ve çeşitli modellere sahip pareolar plajda dolaşırken ya da kısa bir zaman için uzaklaşırken kullanabileceğiniz pratik giysiler. Doğrudan bikini ya da mayo ile dolaşmak istemeyen kişiler kolayca üzerlerine bir pareo geçirebilirler.

 

Son olarak plajdaki ufak ihtiyaçlarınız için yanınıza bir cüzdan da almayı unutmayın. Ancak plajlardaki en büyük tehlikelerden bir tanesi telefon ve cüzdan hırsızlıkları. Bu sebeple telefon ve cüzdanlarınızı ortaya bırakmamaya ve onlara iyi bir şekilde göz kulak olmaya dikkat edin.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın