19Haziran

Bitki Çayları Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu?

bitki-cayiFazla kilolar birçok kişi için bir sorun. Bu sebeple de bu fazla kiloları atmak, zayıflamak için çeşitli yöntemler denenmektedir. Bu konuda faydalı olarak gösterilebilen ve zayıflatıyor denen bitki çayları mevcut olmakla birlikte bu yargılar her zaman doğru değildir. Çünkü zayıflama konusunda hiçbir şeyin tek başına yeterli olmaması gibi bitki çayları da tek başlarına yeterli olarak görülmemelidir.

 

Nasıl yalnızca spor yapmak, dengesiz bir beslenme yer aldığı sürece faydasız olacaksa yalnızca bitki çaylarına güvenerek zayıflamayı beklemek de aslında anlamsız olacaktır.

 

Öncelikle her bitki çayının temel faydalarının farklı olduğunu bilmeliyiz. Bazı bitki çayları metabozlizmayı hızlandırabilir, bazıları yağ yakımına yardımcı olabilir, bazıları vücutta yağ toplanmasını engelleyebilir ve diğer bitkiler de kendilerine has faydalara sahip olabilirler. İşe ilk olarak bu faydaların bilincine vararak başlamalıyız. Daha sonra da bitki çaylarını tüketmenin yanında doğru ve sağlıklı bir beslenme programı izlemeliyiz. Ayrıca düzenli spor programımızı da oluşturmak bu yolda bizlere yardımcı olacaktır.

 

Bitki çaylarının tüketiminde mutlaka uzman görüşlerini dikkate almalıyız. Tükettiğimiz bitki çayının önerilen günlük tüketim miktarına mutlaka uymalıyız. Belirlenen miktardan fazlasının tüketilmesi vücudumuza daha fazla yarar sağlayacağı anlamına gelmez, aksine zararlı bir geri dönüş yaşayabiliriz.

 

Zayıflama konusunda ünlü olan bitki çaylarının başında yeşil çay gelmekte. Birçok kişinin de sorunu olan, bel bölgesindeki yağlanmalara karşı etkili olan yeşil çayın başlıca faydası metabolizmayı hızlandırmasıdır. Yeşil çay, metabolizmayı hızlandırarak vücuda alınan enerjinin harcanmasına yardımcı olur. Bel bölgesinde oluşan yağlanmayı da azaltan yeşil çay, düzenli tüketimi halinde bu etkilerini gösterebilmektedir. Yeşil çayın, günlük olarak 2-3 bardak tüketilmesi öneriliyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın