15Haziran

Tuz Yerine Baharatları Tercih Edin

baharatlarUzak durulması gereken besinler sıralansa herhalde ilk sıralarda tabii ki tuza yer verilir. Vücudumuza besinlerle birlikte farketmeden aldığımız tuzun dışında bir de sofralarımızda yemeklerimiz salatalarımıza fazla fazla tuz kattığımızda günlük ihtiyacımızı fazlasıyla aşmış oluyoruz. Bu da vücudumuza fazla zarar olarak geri dönüyor. Fakat tuz tüketimini azaltmak mümkün.

Tuz, sevdiğimiz bir tat olsa da aslında tuzsuz ya da en azından az tuzlu yemeklere de kolaylıkla alışabileceğimizden emin olabiliriz. Tuz yemeklerimiz için bir gereklilik değildir. Zaten bizler tuz eklemesek bile içerisine kattığımız hazır gıdalarla birlikte bile tuz almış oluyoruz ki zaten bunlardan bile uzak durmamız önemli.

Yemeklerimize tuz katmak yerine birbirinden farklı lezzet sırlarını içerisinde barındıran baharatlara yönelmek daha iyi bir tercih olacaktır. Birçok yönden sağlıklı diyebileceğimiz, çeşitli bitkilerden oluşturulan doğal baharatlar yemeklerimize aradığımız lezzeti vermemizde yardımcı olacaktır.

Çeşitli baharatların yanında sarımsak da harika tat ve koku veriyor. Yemeklerinizde mutlaka sarımsağı da kullanmaya çalışın.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın