13Haziran

Açık Parfümlerin Kullanımına Dikkat

parfumPiyasada çok çeşit ve sayıda açık parfüm yer alıyor. Özellikle fiyat avantajları ile dikkat çeken açık parfümler maalesef yan etkilere de sahipler. Uzmanlar, bu yan etkilerinin bilincinde olunmadan kullanılan açık parfümlerin oluşturduğu cilt zararlarına özellikle dikkat çekiyorlar.

 

Parfüm deyip geçmemek, parfümleri yalnızca birer koku olarak görmemek lazım. Parfümler, sıkça kullandığımız ve bu kullanımlarda doğrudan cildimize temas eden ürünlerdir.

 

Hemen her yerde bir tezgah üzerinde açık parfümlerle karşılaşmanız mümkün. Fakat bu tür parfümlerin nasıl ve hangi koşullarda üretildiğini tabii ki bilemiyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından onayı olmayan parfümler, maalesef sağlığımızı tehdit edebiliyor. Sağlığa zararlı olan açık parfümlerin oluşturduğu en büyük sorun tabii ki doğrudan temas nedeniyle ciltlerde ortaya çıkıyor. Ciltte alerjik reaksiyonlara ya da yanıklara neden olabilen bu tür parfümler, sürekli rahatsızlıklara da sebep olabilir.

 

Açık parfümlerin birçok kişi tarafından tercih edilmesinin başlıca sebebi ucuz olmalarıdır. Orijinal markalı parfümlere göre oldukça uygun fiyatlara satılan bu açık parfümler, kısa ve uzun vadede kıyaslanamaz derecede sağlık problemleri oluşturabiliyorlar.

 

Uzmanlar bahsettiğimiz ürünlerden mutlaka uzak durulması gerektiğini savunuyor. Normal parfümlerin de az miktarda kullanılması, kullanıldıklarında ise yine de cilde temas ettirilmemesi gerektiği belirtiliyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın