02Haziran

Yüzme Öğrenmek Şart

yuzmekHer yıl havaların ısınması ile birlikte birçok kişi denizlere akın ediyor. Sıcak havalarda denizde keyifli bir şekilde serinlemek gibisi yok tabii. Ancak maalesef bu kişiler arasında hala daha yüzme bilmeyenler de yok değil. Yüzme bilmeden de denizden keyif alınabiliyor belki ancak maalesef yaz aylarında çeşitli boğulma vakaları ile de karşı karşıya kalıyoruz. Bu sebeple en azından deniz keyfimizin bozulmaması için yüzme öğrenmemiz şart.

 

Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili. Her yıl ülkemizin birbirinden güzel sahiline insanlar akın ediyor. Belki siz de onlardan bir tanesisiniz. Peki yüzme biliyor musunuz? Ne kadar iyi biliyorsunuz?

 

Yaz ayları bizlere bu keyifli zamanları yaşatıyor olsa da maalesef boğulma vakaları da eksik olmuyor. Dikkatsizlik, yeterince önem vermemek, “bana bir şey olmaz” demek, olumsuz sonuçları doğuruyor. Denizde vakit geçirirken en azından bunu yüzmeyi gerçekten bilere yapmak gibisi yok.

 

Çocuklarımız ise ayrı bir konu. Mümkün olduğunca çocuklarımızın, daha küçük yaştan itibaren yüzme öğrenmelerini sağlamalıyız. Gerekli kurslarla birlikte bizlerin de yardımı ile çocuklarımız erken yaşlarda yüzme öğrenmeliler. Böylelikle onlar da deniz ve havuz gibi ortamlarda hem hoşça vakit geçirebilirler hem de üzerlerindeki tehlike azalmış olur. Tabii hiçbir zaman küçük çocuklarımız yüzme biliyor diyerek onları yalnız başlarına bırakmamalıyız. Onları koruyabilmek için her zaman göz önünde tutmalıyız ve kötü bir duruma karşı kendimizin de yüzme bildiğinden emin olmalıyız.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın