30Mayıs

Güneşlenirken Su Tüketimine Dikkat Edin

guneslenirken-su-tuketmekBirçok defa su tüketimine önem veriyoruz, her gün düzenli olarak tüketilmesi gerektiğinin öneminden bahsediyoruz ancak bir de güneşlenmemiz sırasında da su tüketmemiz gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

 

Güneşlenirken vücudumuz normalden çok daha fazla su kaybeder. Kaybedilen suyun yerine de vücudumuza tekrar su almamız şart. Bu sebeple sıvı tüketimine özen göstermeliyiz. Sıvı tüketimi denilince aklımıza kola gibi asitli içecekler gelse de en doğal yol olması sebebi ile su içmek en iyisi.

 

Suyun dışında tüketebileceğimiz hem farklı hem de sağlıklı sıvılar da var. Vücudumuzun kaybettiği suyu geri kazanabilmek için doğal maden suyu tüketebiliriz. Ayrıca taze sıkılmış meyve suları da oldukça güzel seçenekler arasında yer alıyor.

 

Yaz aylarında sıvı ihtiyacımızı illa ki içeceklerden de karşılamamız gerekmiyor. Karpuz, kavun, salatalık gibi yüksek oranda su içeren besinlerle de vücudumuza sıvı almış olabiliriz.

 

Yaz aylarında, özellikle de güneşlenirken normal günlük ihtiyacımızın daha üzerinde sıvı tüketmemiz gerektiğini bilmeliyiz. Su içmek için illa çok susuzluk hissetmeyi beklememeli, sık sık su veya bahsettiğimiz diğer sıvı seçeneklerini tüketebiliriz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın