18Mayıs

Elma Sirkesi İle Saç Bakımı

elma-sirkesiKadınlar, saçlarına oldukça özen gösterirler ve saçlarının güzel görünmesi için birço yönteme başvururlar. Ancak yapılabileceklerin arasında öyle bir yöntem var ki hem kolay, hem farklı masraflara gerek duymuyor hem de hızlı. Bu yöntemin ana maddesi ise birçok evde bulunan, veyahut herhangi bir marketten kolayca temin edilebilecek olan elma sirkesi.

 

Asit içerikli bir ürün olan elma sirkesinin, saç derisine ve saçlara faydasının olduğu belirtiliyor. Saçların daha güzel ve canlı görünmesini sağlayan bu uygulama yapılırken dikkatli olunmalıdır.

 

Elma sirkesi her ne kadar saç derisine ve saçlara faydalı dense de doğrudan uygulamak oldukça yanlış bir seçim olacaktır. Asitli yapısı, doğrudan uygulandığı takdirde ters teperek saçlarımıza ve saç derimize zarar verebilir, tahrişe yol açabilir. Bu sebeple elma sirkesini kullanmadan önce mutlaka sulandırmamız gerekiyor.

 

Elma sirkesini saçlarımızda kullanmak için, 1 litre kadar suya 2-3 kaşık kadar elma sirkesi eklememiz yeterli olacaktır. Yaklaşık bu oranlarda yapılan bir karışım sonucu elde edeceğiniz sirkeli su karışımını saçlarınıza ve saç derinize güzelce sürün ve gerekirse ellerinizle ovarak ya da tarağınızla tarayarak saçınızın her yerine bu karışımı sürdüğünüzden emin olun.

 

Saçlarımıza sürdüğümüz bu karışımın ardından bir miktar beklememiz, etkisini göstermesi açısından faydalı olacaktır. 10 dakika kadar bekleyip saçlarımızı durulayalım.

 

Bu uygulama sonucunda saçlarımız daha parlak ve canlı bir görünüm elde edecektir. Elma sirkesi ile kötü takabalarından kurtulan saçlarımız, daha düz ve güzel bir görünüme sahip olacaktır.

 

Elma sirkeli bu uygulama ayrıca saç derisinde yaşanan kepek sorununa, kaşıntı sorununa ve bakteri sorununa karşı da kullanılabilir. Yine asitli yapısı sayesinde bu tür sorunlarda yardımcımız olarak elma sirkeli karışımımızı görebiliriz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın