17Mayıs

Cilt Temizliğinin Azı Da Çoğu Da Zarar

cilt-temizligiYüz ve cilt temizliğimize son derece özen gösteriyor olsak da bazen bu özen sonucunda olumsuz bazı sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Bizler bazen cilt temizliğimiz konusunda çok hassas davranıp temizlik konusunu abartabiliyor, bazen de yorgunluk veya üşengeçlik gibi sebeplerle boş verip başka zamana atabiliyoruz. Ancak özellikle yüz temizliği başta olmak üzere, cilt temizliğini ele alırsak eğer azı da çoğu da zarar. Aradaki dengeyi sağlamamız gerekiyor.

 

Cildimizin, dolayısıyla da yüzümüzün temizliğini düzenli olarak sağlamalıyız. Örneğin sadece kir değil, makyajdan temizlenmemiş cilt, uzun süre kaldığı zaman çeşitli cilt sorunlarına sebep olabiliyor. En yaygın problemlerden olan siyah noktalar ve kırışıklıklar önemsenmeyip temizlenmeyen, akşamdan ertesi güne bırakılan makyajlar sonucunda ortaya çıkıyor.

 

Benzer şekilde cilt temizliğini iyi bir şekilde sağlamaya çalışsak da yüz ve cildin fazla miktarda yıkanması sonucunda yine cilt dengemizin bozulmasına beraberinde de cildimizde sorunlar ortaya çıkabiliyor.

 

Cildimiz temizliğe ihtiyaç duyduğunda ılık bir su ile cilt dokumuza fazla zarar vermeden gerekli temizliği yapmalıyız ve gün içerisinde bu sayıyı sınırlı tutup mümkün olduğunca arttırmamaya çalışmalıyız.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın