25Nisan

Sınav Öncesi Dışarıda Yemek Yemeyin

sinavMalum ülke çapında birçok sınavla karşı karşıya geliyoruz. Üniversite yerleştirmesi, yabancı dili, kamu personeli derken birçok alanda hayatımız için önemli bir yer edinen sınavlarda yarışmak zorunda kalıyoruz. Uzun bir zamanın ardından gelen son gün ile birlikte bir sınavda test edilecekken işlerin ters gitmemesi hepimizin beklentisi. O halde öncelikli olarak beslenme konusuna özen göstermeliyiz. Beslenme için de uzmanlar ilk olarak şu öneride bulunuyor: sınav öncesi dışarıda yemek yemeyin.

 

Aslında burada istenen sınav günü besin kaynaklı bir rahatsızlığın ortaya çıkmaması. Çıkabilecek bir rahatsızlık, sınavı da olumsuz etkileyebilir. O halde günlük rutinimizin dışına özellikle sınavdan önceki gün çıkmamakta fayda var.

 

Sınavdan önceki gün dışarıda yenen bir yemek, şanssız bir gününüzde iseniz, çeşitli problemlere sebep olabilir. Mide rahatsızlıklarının ertesi gün, yani sınav günü ortaya çıkışı ise uzun zaman boyunca hazırlanılan bir sınavın kötü geçmesine neden oluyor. Bu nedenle yeni bir şey denemek yerine sade ve hafif bir akşam yemeği ile önceki günü bitirmek daha doğru olacaktır.

 

Akşam yemeğinde hafif gıdalar tercih edilmelidir. Çorbalar, sebze yemekleri, yağsız ya da çok az yağlı yemekler listemizde yerini alabilir. Fazla yağlı besinler tüketmek de yine aynı şekilde ertesi gün mide sorunlarına sebep olabiliyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın