24Nisan

Fazla Kilo Bel Ağrısına Sebep Oluyor

bel-agrisiBirçok kişi bel ağrılarından şikayetçi. Günlük tempomuzda birçok zaman bel ağrılarını hissedebiliyoruz ve bu ağrılar o an yaptıklarımızı oldukça zor hale getirebiliyor. Bel ağrılarının çeşitli sebepleri olabilirken uzmanlara göre fazla kilolar da bel ağrılarına davetiye çıkartıyor.

 

Özellikle bel bölgesinde alınan fazla kilolar, bu bölgede oluşabilecek ağrıların kaynağı olarak görülebiliyor. Alınan fazla kilonun bel bölgesinde yarattığı baskı ve zorlama sonucunda ortaya bel ağrıları çıkabiliyor. Bu sebeple özellikle bel ağrılarından sorun yaşayan kişilerin kilolarına dikkat etmeleri tavsiye edilebilir.

 

Fazla kilolar sadece belde değil ayak ve bacaklarda da ağrılara sebep olabiliyor. Uzun süre ayakta kalındığı takdirde bu ağrılar daha fazla hissedilebiliyor. Bu sebeplerden ötürü kilolarımıza dikkat etmemizde, düzenli olarak kendimize zaman ayırıp egzersizler yapmamızda fayda var. Egzersiz, fazla kilolardan kurtulmamıza yardımcı olurken bel ağrılarını azaltma konusunda da doğrudan bir etkiye sahip.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın