21Nisan

Evinizde Kullanabileceğiniz Dekorasyon Ürünleri ve Anlamları

7-filGeçmişten günümüze gelen bazı değerler, çeşitli simgelere anlam yüklememize sebep oldu. Etrafımızdaki birçok dekorasyon ürünü, onlara yüklediğimiz anlamlar göz önüne alınarak tasarlanıyor. Peki evlerimizde kullanabileceğimiz hangi dekorasyon ürünü ne anlam taşıyor?

 

7 Fil: Yaşadığınız evin kapısına doğru büyükten küçüğe dizilen 7 fil biblosunun ev sahibi olmaya işaret ettiğine inanılıyor. Ayrıca ev dekorasyonunda kullanılan 7 filin bolluk ve bereketi simgelediğine de inanılıyor.

 

Nar: 7 filde olduğu gibi nar da bereket ve bolluğu temsil eder. Bir narın içerisindeki tanelerin çokluğu bu anlamı kazanmasına sebep olmuştur. Narın doğrudan kendisinin ya da nar şeklindeki bir biblonun kullanılmasının bolluk, çokluk anlamlarını yüklediği biliniyor.

 

At nalı: At nalı asmanın şans getirdiğine inanılır.

 

Şaha kalkmış at: Şaha kalkmış at bibloları ise başarıyı ve hızlı yükselişi temsil ediyor.

 

Karşılıklı çift kuğu: Kuğuların doğada yaşadığı aşklardan yola çıkarak kuğu bibloları da anlam kazanmış. Doğada bir kuğunun tek eşli bir yaşam sürmesi, eşine bağlı olması; kuğu biblolarının da sonsuz aşkı ve sevgiyi temsil etmesine neden olmuş.

 

Yunuslar: Yine doğada hep neşeli bildiğimiz yunuslarımız, biblolarında dahi bu neşeyi yansıtıyorlar. Yunus bibloları neşeyi ve mutluluğu işaret ediyor.

 

Kartallar: Kartal bibloları ise yine doğadan ilham alanlar arasında. Kartal figürleri, özellikle de kanatlarını açmış şekildeki tasarımlar hakimiyeti, özgürlüğü, gücü, korkusuzluğu temsil ediyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın