20Nisan

Düzenli Kahve Tüketimi Hafızayı Güçlendiriyor

kahveKimilerinin olmazsa olmazı. Kimileri her sabah en az bir fincan tüketir. Kimileri ise sadece uyanık kalabilmek için akşamları tercih eder. Evet, kahveden bahsediyoruz. Birçok kişinin sevdiği ve birçok çeşidi olan kahveler üzerine yapılan araştırmalar kahve tüketiminin hafızayı güçlendirdiğini ortaya koyuyor.

 

Kahvede yer alan kafein insanları sadece uyanık tutmakla kalmıyor aynı zamanda dinç ve enerjik hissetmeye de yardımcı olabiliyor. Kahve ve içerisindeki kafein üzerine yapılan araştırmalar sonucunda düzenli kahve tüketiminin hafızayı güçlendirme konusunda etkileri olduğu da belirtiliyor.

 

Kahvenin de fazlası zarar olsa da günlük 1 veya 2 fincan kahve tüketmek ideal olarak söyleniyor. Fakat sağlığımız açısından mümkünse şekersiz ya da az şekerli kahve tüketmek önemli. Ayrıca fazla kalori almamıza sebep olacak kremalar ve süt tozlarından da olabildiğince uzak durabilir ve kahvemizi sade olarak tercih edebiliriz.

 

Yapılan araştırmalar sonucunda verilen bilgilere göre önemli olan sadece kafein almak değil, kahvedeki kafeini almak. Kafein içeriği olan diğer kola, siyah çay gibi içeceklerin aynı etkiye sahip olmadıkları belirtiliyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın