19Nisan

Bitki Çaylarının Rahatlatıcı Etkisi

papatya-cayiYorucu yaşamımızda bazen rahatlamaya ihtiyaç duyarız. Belki çok meşgul, çok yoğun bir koşuşturmaca arasında olabiliriz ancak yine de kendimize ayırabileceğimiz birkaç dakikada hayatın yorucu temposundan uzaklaşarak sakinleşmemiz ve rahatlamamız mümkün. Bunun için bitki çayları ise en iyi yardımcılarımız arasında.

 

Çayı yapılıp içilebilen birçok bitki var hayatımızda. Hepsinin temel faydaları farklı olsa da birçoğunun rahatlatıcı ve huzur verici etkisi var. Günlük temponuzda yorulduğunuz anda elinizin altında bulunan bitkilerden hemen kendinize bir çay hazırlayabilirsiniz. Birçok bitkinin çayının yapılması da çok kolay.

 

Sadece kendinize birkaç dakika ayırın. Ihlamur, adaçayı, kuşburnu, papatya, yeşil çay gibi birçok seçenek arasından istediğinizi hazırlayıp rahat rahat çayınızı yudumlayın. Bitki çayının üzerinizdeki rahatlatıcı etkisini farkedeceksiniz.

 

Tabi bitki çayınızı yudumlamak için illa ki her şeyi bırakmanıza gerek yok. Kendinize bir fincan bitki çayı alıp işlerinizi yapmaya devam da edebilirsiniz. Artık keyfiniz nasıl isterse.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın